101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Więźniowie wyprodukują papier. Fabryka powstanie tuż przy areszcie

Data publikacji: 25.06.2018 15:22
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Areszt śledczy w Kielcach
Kielce. 25.03.2016 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejny krok w sprawie budowy hali produkcyjnej w Areszcie Śledczym w Kielcach. Dyrektor instytucji podpisał umowę o przyznanie dotacji na realizację inwestycji. Pieniądze zostały przyznane z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych.

Hala produkcyjna, licząca 2,5 tysiąca metrów kwadratowych, zostanie wydzierżawiona Fabryce Papieru i Tekstury Beskidy z Wadowic. Znajdzie w niej zatrudnienie do 80 osadzonych -  informuje Jacek Makowski, rzecznik aresztu.

- Nie mogę udzielić informacji dotyczącej wysokości dotacji, ze względu na przepisy prawa handlowego. Dopóki nie zostanie wyłoniony wykonawca, nie możemy podawać żadnych kwot  -  dodał Jacek Makowski.

Przetarg na budowę hali zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych miesięcy. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec 2019 roku. Budynek zostanie wydzierżawiony Fabryce Papieru i Tektury Beskidy z Wadowic, z którą areszt podpisał umowę przedwstępną. Przedsiębiorstwo będzie zobowiązane do wyposażenia zakładu. Praca osadzonych będzie polegała na obsłudze urządzeń i pakowaniu produktów.

Budowa hali jest możliwa, dzięki realizacji rządowego programu "Praca dla więźniów". Jego głównym założeniem jest aktywizacja osadzonych. Obecnie w Areszcie Śledczym w Kielcach przebywa prawie tysiąc osób. 400 z nich pracuje w jednostce oraz w firmach zewnętrznych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution