101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bardzo ciekawa oferta dla niepełnoletnich inżynierów

Data publikacji: 25.06.2018 15:49
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Kielce. 10.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Politechnika Świętokrzyska po raz kolejny szuka małych studentów. Pilotażowy semestr pokazał, że takie zajęcia cieszą się ogromną popularnością, stąd decyzja o ich kontynuacji.

Jak mówi Agnieszka Duda, koordynator projektu „Dziecięca Politechnika Świętokrzyska” zajęcia zostały podzielone na dwa semestry i również dzieci, które już przez kilka miesięcy miały warsztaty i wykłady znajdą dla siebie sporo ciekawych atrakcji.

- Założenie było takie, by zajęcia różniły się od poprzednich, dzięki czemu będą atrakcyjne zarówno dla nowych studentów, jak i tych, którzy chcą kontynuować przygodę w dziecięcej Politechnice. Zamierzamy w sumie przyjąć 300 dzieci - mówi Agnieszka Duda.

 Wśród tematyki zajęć są między innymi komputery oraz programowanie robotów. Mali studenci dowiedzą się też wiele na temat dróg, ich historii oraz zastosowania. Agnieszka Duda informuje, że zaplanowano też zajęcia, podczas których będzie można poprawić umiejętności logicznego myślenia.

- Dzieci będą musiały rozszyfrować zakodowaną wiadomość. Podczas warsztatów zdobędą informacje jak to zrobić. Później same powinny zrozumieć szyfr i znaleźć sposób na jego złamanie - tłumaczy Agnieszka Duda.

Rekrutacja na Dziecięcą Politechnikę Świętokrzyską potrwa do końca sierpnia. Pierwsze zajęcia już w październiku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution