101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojciech Lubawski: będziemy chcieli wystawić swoich kandydatów do sejmiku województwa

Data publikacji: 25.06.2018 19:52
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Walne zebranie sprawozdawcze członków stowarzyszenia Samorząd 2002 w hotelu "Echo" w Cedzynie. Wojciech Lubawski - prezydent Miasta Kielce
Cedzyna. 25.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wojciech Lubawski coraz bliżej decyzji o ponownym stracie w wyborach na prezydenta Kielc. Poparcie jego kandydatury w nadchodzących wyborach, niemal jednogłośnie podjęli uczestnicy walnego zebrania sprawozdawczego stowarzyszenia Samorząd 2002, którego Wojciech Lubawski jest prezesem. W kwietniu, poparcie dla urzędującego prezydenta stolicy województwa świętokrzyskiego zadeklarowało także Prawo i Sprawiedliwość. Niewykluczone, że Samorząd 2002 będzie szukać poparcia także w innych środowiskach.

W trakcie dzisiejszego głosowania w sprawie poparcia kandydatury wstrzymał się tylko sam Wojciech Lubawski. Prezydent konsekwentnie mówi, że decyzji o ponownym starcie w wyborach jeszcze nie podjął, ale jednogłośne poparcie stowarzyszenia przybliża go do decyzji o ubieganiu się o reelekcję.

- Nie podjąłem jeszcze decyzji. Jednak, jeżeli popiera mnie PiS i prezes Kaczyński, to poparcie mojego środowiska wydaje się być naturalne. Miło mi z tego powodu. Będę to brał pod uwagę podczas podejmowania decyzji - dodał.

Prezydent stwierdził jednocześnie, że jego stowarzyszenie będzie się starało utrzymać silną pozycję w kieleckiej Radzie Miasta, ale także wystawić swoich kandydatów do sejmiku województwa. Dodał, że przy tworzeniu list wyborczych widzi możliwość współpracy z innymi ugrupowaniami, czyli Prawem i Sprawiedliwością oraz Kukiz ‘15.

- Mamy członków praktycznie w całym województwie. Jeżeli, któreś z ugrupowań, najlepiej PiS, ewentualnie także Kukiz;15 - będą chciały skorzystać z naszych dobrych nazwisk, jesteśmy gotowi rozmawiać - powiedział prezydent.

Magdalena Fogiel Litwinek, szefowa świętokrzyskiego Kukiz'15 stwierdziła, że jej stowarzyszenie ma nieco inne podejście do tworzenia list wyborczych. Jak zaznacza, w Kukiz'15 stawia się przede wszystkim na ludzi nowych, którzy do tej pory nie działali w polityce. Nie wyklucza jednak współpracy z innymi środowiskami. 

- Otwieramy listy dla osób nowych, otwieramy się dla lokalnych działaczy i społeczników i to te osoby do nas zapraszamy. Jeśli prezydent Lubawski widzi swoich ludzi na naszych listach, to oczywiście możemy rozmawiać - dodała.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution