101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Jędrzejowie rozpoczynają się długo oczekiwane inwestycje drogowe

Data publikacji: 26.06.2018 11:19
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W najbliższych dniach rozpocznie się modernizacja ulic: Cmentarnej i Wilanowskiej w Jędrzejowie oraz drogi gminnej Piaski-Kopaniny. Na te inwestycje gmina pozyskała pieniądze z Rządowego Programu Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych. Ratusz już podpisał dwie umowy z wykonawcami.

- W ramach prac na ulicy Cmentarnej będzie wymieniona nawierzchnia, natomiast na ulicy Wilanowskiej oprócz nowej nawierzchni wyremontowane zostaną chodniki oraz przebudowany zostanie przepust pod drogą - informuje Marta Pędzik-Prawda naczelnik wydziału inwestycji w ratuszu.

Jak mówi Marcin Piszczek burmistrz Jędrzejowa, modernizacja ulic Wilanowskiej i Cmentarnej to konieczne inwestycje, ponieważ to jedne z ostatnich ulic w mieście w tak złym stanie. Zdaniem burmistrza, gdyby nie pieniądze pozyskiwane przez gminę z Rządowego Programu Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych dużo mniej ulic i dróg byłoby remontowanych w mieście i gminie Jędrzejów.

Przebudowę drogi gminnej Piaski-Kopaniny wykona Zakład Robót Drogowych DUKT z siedzibą w Nowinach, natomiast przebudowę ulic Wilanowskiej i Cmentarnej w Jędrzejowie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Adrian Cieśla z siedzibą w Starachowicach. Inwestycje mają zostać zrealizowane do początku września.

Wartość tych trzech inwestycji wyniesie w sumie blisko 1 mln. Dofinansowanie z Rządowego Programu Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych wyniosło blisko 800 tys. złotych.

Dotychczas gmina Jędrzejów z tzw. „powodziówek” pozyskała dofinansowania na około 10 mln złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution