101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Selfi na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Data publikacji: 26.06.2018 15:27
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Poseł PiS Andrzej Kryj
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Po konkursie „Dziękuję Ci za Niepodległą. List do...” poseł Andrzej Kryj z Prawa i Sprawiedliwości, postanowił zorganizować drugi konkurs z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zainspirowała go do tego młodzież. Będzie polegał na zrobieniu sobie zdjęcia w miejscu, które nawiązuje do rocznicy.

Parlamentarzysta podkreśla, że poprzednia rywalizacja pokazała kreatywność i pomysłowość. Wpłynęło ponad 200 prac uczniów z czterech województw. Wakacyjny konkurs „Na drogach do Niepodległej” będzie miał zupełnie inny charakter.

Uczniowie, którzy podczas wakacji będą zwiedzać różne miejsca, będą mogli zrobić sobie selfie lub zdjęcie z krótkimi opisami i zamieścić je na Facebook’u na stronie „Na drogach do Niepodległej”.
Parlamentarzysta chce, by młodzież w czasie wakacyjnych wojaży zainteresowała się miejscami i osobami szczególnymi dla niepodległej Polski. Mogą to być także zdjęcia wykonane poza granicami kraju, gdzie również znajduje się wiele polskich akcentów, m. in. cmentarze. Najlepsze ujęcia  użytkownicy Facebooka będą mogli na bieżąco oceniać.

Poseł uważa, że inicjatywa ma nieszablonową formułę i wpisuje się w dzisiejsze czasy. Każdy z nas ma telefon, którym można wykonać zdjęcie i szybko umieścić je w sieci. Poseł informuje, że ramy czasowe są szerokie, to cały XIX wiek oraz XX wiek do 1989 roku. Andrzej Kryj wierzy, ze polska młodzież będzie dodawać przemyślane prace, ponieważ jest świadoma, jak bardzo tragiczna jest historia ich kraju.

Na potrzeby konkursu założona zostanie strona na Facebook’u. Ruszy ona na początku lipca.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution