101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejni kandydaci na prezydentów świętokrzyskich miast z poparciem PiS

Data publikacji: 27.06.2018 13:01
Autor: Radosław Podsiadły , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Marek Materek
Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Dwóch kolejnych kandydatów na prezydentów świętokrzyskich miast zyskało poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Komitet Polityczny partii zatwierdził decyzję o tym, że kandydatem ugrupowania na prezydenta Skarżyska - Kamiennej będzie Mariusz Bodo. Obecnie jest on radnym miejskim.

W wyborach na prezydenta Starachowic PiS poprze obecnego prezydenta Marka Materka. On sam przyznaje, że decyzja partii rządzącej jest dla niego zaskoczeniem, ale to bardzo pozytywny sygnał, świadczący o tym, że politycy różnych opcji doceniają to, jak zmieniają się Starachowice.

- Wszyscy mieszkańcy wiedzą, że jestem, byłem i będę prezydentem niezależnym. W wyborach samorządowych startowałem z własnego komitetu politycznego i jeśli zdecyduje się startować w tegorocznych wyborach, moja decyzja będzie taka sama. Decyzja PiS jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Dziękuje za to poparcie – powiedział prezydent Starachowic.

Pod koniec kwietnia, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił, że w wyborach na prezydenta Kielc, partia rządząca poprze urzędującego prezydenta Wojciecha Lubawskiego. On sam, mimo deklaracji poparcia, również ze strony „Solidarności” i stowarzyszenia „Samorząd 2002”, nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, czy będzie ubiegał się o reelekcję.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution