101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wójt Sitkówki-Nowin bez absolutorium

Data publikacji: 27.06.2018 14:19
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sesja absolutoryjna gminy Sitkówka-Nowiny
Sitkówka-Nowiny. 27.06.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz z PSL nie dostał absolutorium z wykonania budżetu za 2017 rok. Radni byli w tej kwestii podzieleni. 8 osób głosowało przeciwko absolutorium, a 7 był za jego udzieleniem. Ubiegłoroczne dochody gminy zamknęły się kwotą ponad 57 mln złotych, natomiast wydatki wyniosły ponad 71 mln zł. Tym samym deficyt wyniósł około 14 mln złotych.

Wójt Sebastian Nowaczkiewicz, komentując decyzję radnych stwierdził, że spodziewał się takiego wyniku. – Domyślałem się, że nie zostanie mi udzielone absolutorium. Powiem kolokwialnie – nie przejmuje się tym i nadal robię swoje. Mam pewne zadania, które chce zrealizować do końca kadencji. Absolutorium to jeden aspekt, którego zbytnio bym nie przeceniał – powiedział.

Za udzieleniem absolutorium głosowała między innymi radna Renata Posłowska. - Od 11 lat pracuję jako radna i sołtys. Mam porównanie z poprzednimi latami. Wiem, jakie były wydatki na inwestycje i wiem jakie są obecnie. W gminie poprawia się komfort życia mieszkańców. Chodzi między innymi o nowe oświetlenie – wymienia radna.

Przed głosowaniem nad absolutorium, doszło do wymiany zdań między radnym niezależnym Łukaszem Gryniem, a wójtem Sebastianem Nowaczkiewiczem. Radny w krótkiej prezentacji wypomniał włodarzowi kwestię wypłaty nagród dla pracowników, która w czasie trwania jego trzyletniej kadencji wyniosła ponad 6 mln złotych. - Gdyby nie takie wydatkowanie środków publicznych, moglibyśmy zrobić aż 12 placów zabaw na wzór tego, który powstał w miejscowości Zagrody lub 15 dróg na wzór tego, co dokonuje się na ulicy Dębowej, Jaśminowej i Malinowej – wymieniał radny.

Wójt Sebastian Nowaczkiewicz zwrócił uwagę na fakt, że jest to kwota brutto, która była wydatkowana w latach 2015-2017. – Obejmuje około 400 osób. Są to pracownicy Urzędu Gminy, ale także jednostek samorządu terytorialnego, instytucji kultury oraz szkół i placówek oświatowych – powiedział wójt. Jak dodał, są to kwoty różnych nagród i dodatków, które przysługują tym osobom zgodnie z umową, regulaminem wynagradzania i innymi przepisami.

Nieudzielenie absolutorium nie ma żadnych skutków dla wójta.

Sesja absolutoryjna gminy Sitkówka-NowinySitkówka-Nowiny. 27.06.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution