101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Top Medicus gotowy przejąć szpital w Opatowie. Tylko kiedy?

Data publikacji: 27.06.2018 14:56
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Szpital powiatowy w Opatowie
Fot. Teresa Czajkowska / Radio Kielce

Kolejne rozmowy dotyczące przyszłości Szpitala Powiatowego w Opatowie prowadzono dziś w świętokrzyskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. W spotkaniu wzięła udział dyrektor funduszu, wicestarosta powiatu opatowskiego i przedstawiciel spółki Top Medicus.

Uczestniczył w nim także starosta Bogusław Włodarczyk, mimo że jest zawieszony w czynnościach służbowych.

Jak informowaliśmy, powiatowa spółka Top Medicus chce przejąć od Centrum Dializa zarządzanie opatowską lecznicą. Dziś mija termin złożenia przez Centrum Dializa sprawozdania, wyjaśniającego, czy zostały wykonane zalecenia pokontrolne Narodowego Funduszu Zdrowia.

Witold Jajszczok, rzecznik spółki informuje, że do funduszu została wysłana informacja o tym, że na oddziałach jest wystarczająca liczba personelu. - Przepisy NFZ są bardzo rygorystyczne. Chcielibyśmy żeby na tę sytuację patrzeć miarą tego, co można. Staramy się zapewnić odpowiednią liczbę lekarzy, ale czasem brakuje nam dwóch specjalistów. NFZ doskonale wie, że w całym województwie nie ma internistów, dlatego fundusz powinien wykazywać trochę więcej życzliwości. Pacjenci mają zapewnioną bardzo dobrą opiekę – zapewnia Witold Jajszczok.

Jak informowaliśmy, w tym roku Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadził dwie kontrole w opatowskiej lecznicy. Sprawdzano, czy na oddziałach pracuje odpowiednia liczba personelu. W styczniu NFZ nałożył na spółkę 118 tysięcy złotych kary. O drugą kontrolę w lutym wnioskował starosta. Kontrola wykazała, że nieprawidłowości pojawiły się na wszystkich oddziałach prócz pediatrii.

Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że teraz fundusz przeprowadzi w opatowskim szpitalu kolejną kontrolę. - Później przeanalizujemy raporty, które do nas wpłyną za czerwiec i to będzie podstawą do wszczęcia kolejnego postępowania pokontrolnego – wyjaśnia Małgorzata Kiebzak.

W dalszym ciągu nie wiadomo, kiedy Szpital w Opatowie zostanie przejęty przez powiatową spółkę Top Medicus. Scenariusze przejęcia są dwa: cesja kontraktu albo jego ponowne negocjowanie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution