101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co dalej z proboszczem z Mnichowa?

Data publikacji: 27.06.2018 15:35
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda , Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ks. Grzegorz Kaliszewski
Mnichów. 24.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Nadal nie ma decyzji biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego w sprawie konfliktu między księżmi w parafii w Mnichowie. Jak mówi rzecznik Kurii ks. Mirosław Cisowski, biskup odnosząc się do gorszącej sytuacji, która zaistniała w Mnichowie pragnie rozwiązać konflikt i analizuje sytuację. Biskup musi działać zgodnie z prawem kanonicznym. Na razie nie zapadła decyzja o ewentualnym odwołaniu księdza Grzegorza Kaliszewskiego z funkcji proboszcza.

- Zgodnie z prawem kościelnym, wymaga to jego zgody, lub podjęcia innych kroków przewidzianych w prawie kanonicznym. Sprawa jest w trakcie badania. Każdy z księży ma swoją wersję zdarzeń i na tym etapie trudno się do tego odnieść. Trzeba wyjaśnić tę sprawę do końca – dodał ks. Mirosław Cisowski.

Przypomnijmy, w niedzielę przed plebanią w Mnichowie pojawili się policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie, że między proboszczem a wikariuszem doszło do nieporozumienia. Parafianie twierdzili, że proboszcz pobił wikarego. Dziś ks. Grzegorz Kaliszewski przedstawił dziennikarzom swoją wersję wydarzeń z sobotniej nocy, 23 czerwca. Podkreślił, że nie podniósł ręki na wikariusza i to jemu zarzucił pobicie oraz oszczerstwo. Sprawę zgłosił też prokuraturze. Rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach podkreślił, że Kuria nie wiedziała o dzisiejszej konferencji ks. Grzegorza i była nią zaskoczona. Ks. Grzegorz Kaliszewski zaznacza, że chciał w ten sposób bronić własnej godności i wizerunku.

- Jestem człowiekiem i mam prawo do obrony swojego imienia. Mam też swoją godność – mówił ks. Kaliszewski.

Dodał, że zawsze był i jest posłuszny księdzu biskupowi, ale chce, żeby prawda wyszła na jaw. 

Ks. Grzegorz Kaliszewski dodaje, że nie widzi podstaw do rezygnacji z pracy w parafii w Mnichowie. Zaznacza, że jest gotowy wrócić do pracy w parafii, także do współpracy z wikariuszem, ks. Dariuszem. Wikariusz odmówił komentarza w tej sprawie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution