101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

SOR będzie jednak czynny

Data publikacji: 27.06.2018 16:42 / Data aktualizacji: 28.06.2018 06:28
Autor: Iwona Murawska , Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Szpitalny Oddział Ratunkowy na Czarnowie w Kielcach nie wstrzyma od dziś przyjmowania pacjentów. Najpierw ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odrą zdecydowano o objęciu kwarantanną 27 pracowników, co oznaczało zamknięcie oddziału.

Ostatecznie decyzję zmienił sztab kryzysowy podczas posiedzenia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach z udziałem wojewody i służb sanitarnych  informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy lecznicy

Jak informowano wcześniej, 27 pracowników lecznicy zostało wczoraj wezwanych przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach do przerwania pracy i poddania się izolacji domowej. Osoby te w ostatnich dniach miały kontakt z osobą chorą na odrę, dlatego uznano je za podejrzane o zakażenie tym wirusem.

Grażyna Majewska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach informuje, że po spotkaniu lekarzy chorób zakaźnych oraz po konsultacji telefonicznej z krajowym konsultantem ds. epidemiologii zdecydowano, że kwarantanną zostanie objęta mniejsza liczba osób. - W wyniku tych konsultacji podjęliśmy decyzję, że osoby, które mają udokumentowane szczepienia przeciw odrze będą przywrócone do pracy. Z tych 27 osób, około połowa z nich była zaszczepiona przeciw temu wirusowi. Nie mamy jeszcze wszystkich danych. Mamy nadzieję, że pozostałe uzyskamy jutro – dodała Grażyna Majewska.

Dalsze decyzje, co do zwolnienia z kwarantanny kolejnych osób, które w ostatnich dniach miały kontakt z chorą na odrę, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach podejmie dzisiaj.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution