101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Niespodzianki nie było. Waldemar Bartosz znów szefem świętokrzyskiej Solidarności

Data publikacji: 27.06.2018 17:19
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

20. Walne Zebranie Delegatów Solidarności Regionu Świętokrzyskiego. Przewodniczący Waldemar Bartosz
Kielce. 27.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Waldemar Bartosz ponownie został przewodniczącym regionu świętokrzyskiego NSZZ Solidarność. Dotychczasowy przewodniczący, był jedynym kandydatem na to stanowisko podczas 20. Walnego Zebrania Delegatów. Waldemar Bartosz szefuje związkowi w regionie od 1990. Dziś oddało na niego głos 106 osób, spośród 118 delegatów.

Przewodniczący podkreśla, że największymi wyzwaniami dla zarządu w nowej kadencji będą starania o utrzymanie miejsc pracy w świętokrzyskich zakładach, a także przyciągnięcie do „Solidarności” ludzi młodych. - Z pewnością problemem może być dotarcie do ludzi młodych, jednak musimy się otworzyć na nowe pokolenie pracowników, którzy myślą inaczej, dzięki czemu mogą wprowadzić do związku świeże podejście do pewnych kwestii - dodaje.

Jak mówi Waldemar Bartosz, w poprzedniej kadencji udało się poprawić jakość i warunki pracy dla wielu przedsiębiorstw, natomiast związek wciąż będzie pracował i apelował o wzrost i wyrównywanie wynagrodzeń dla pracowników.

Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej Solidarności podkreśla, że mimo wielu przeciwności, świętokrzyskie struktury związkowe działają bardzo prężnie. - Mimo, że problemów pracowniczych również tutaj nie brakuje, związek pracuje sprawnie. Cieszę się, że mogę dzisiaj być wśród delegatów, aby wszystkim podziękować za wspólną realizacje polityki związkowej - dodaje.

Zdaniem Agaty Wojtyszek, wojewody świętokrzyskiego, „Solidarność” od momentu swojego powstania odgrywa bardzo istotną rolę w historii naszego kraju, między innymi za sprawą walki z ustrojem komunistycznym. - Dzisiaj cały czas musimy się troszczyć o pracowników, o ich prawa. Mimo zmieniającego się ustawodawstwa, ciągle mamy do czynienia z przypadkami nieprawidłowości oraz licznymi nadużyciami w relacjach miedzy pracodawcą a pracownikiem. Dlatego „Solidarność” i odpowiedzialni ludzie kierujący organizacją dają gwarancję właściwego respektowania tych relacji - dodaje.

W trakcie walnego zebrania Solidarności związkowcy wybrali także 30 osobowy skład zarządu związku, a także 8 delegatów na Zjazd Krajowy. Obecnie „Solidarność" w Świętokrzyskiem liczy ponad 17 tysięcy członków.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution