101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W EMOstrefie mamy nakarmią i przewiną swoje dzieci

Data publikacji: 27.06.2018 18:31
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Otwarcie EMOstrefy w Kielcach. Anna Hekkelstrand, koordynator projektu EMOstrefa oraz Czesław Gruszewski, zastępca prezydenta Kielc
Kielce. 27.06.2018 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

EMOstrefa stanęła przy placu zabaw na Skwerze Harcerskim im. Szarych Szeregów w Kielcach. To zadaszone niewielkie pomieszczenie z krzesłem i przewijakiem. Jest otwarte, dzięki czemu mamy i ojcowie z kilkorgiem dzieci mogą zająć się najmłodszym i obserwować pozostałe pociechy oddające się zabawie.

Jak mówi Anna Hekkelstrand, koordynator projektu EMOstrefa, Kielce są trzecim miastem w Polsce, po Gdańsku i Warszawie, gdzie zostało stworzone tego typu plenerowe miejsce dla mam. - Początek tego projektu, to była jedna wielka niewiadoma, ale zrobiliśmy badania, które wykazały, że takie miejsca są bardzo potrzebne. Tak stwierdziło prawie 90 procent pytanych przez nas mam, dzieci do drugiego roku życia – tłumaczy Anna Hekkelstrand.

Jak podkreśla Czesław Gruszewski, zastępca prezydenta Kielc, dzięki EMOstrefie na skwerze Szarych Szeregów, na pewno poprawi się komfort opiekunów dzieci. Czesław Gruszewski ma też nadzieję, że otwarte dziś pomieszczenie zmieni również nastawienie niektórych mieszkańców Kielc. - Myślę, że będzie to inspiracja do zmian mentalnych, żeby nie traktować karmienia piersią, czy przewijania jako czegoś, co nie przystoi  w przestrzeni publicznej. To jest normalne i takie miejsce mam nadzieję przyczyni się do powrotu do normalności – twierdzi zastępca prezydenta Kielc.

Plenerowa EMOstrefa powstała w ramach ogólnopolskiego programu „Blisko z tobą chcę być” organizowanego przez markę EMOTOPIC. Czesław Gruszewski nie wyklucza, że w Kielcach powstaną kolejne takie miejsca.

Otwarcie EMOstrefy w Kielcach. Anna Hekkelstrand, koordynator projektu EMOstrefa oraz Czesław Gruszewski, zastępca prezydenta KielcKielce. 27.06.2018 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution