101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Organizacje pozarządowe łączą się, aby skuteczniej pomagać

Data publikacji: 27.06.2018 21:45
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja „NGO Łączmy się – razem możemy więcej”
Kielce. 27.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Świętokrzyskie organizacje pozarządowe chcą współpracować, aby lepiej wpływać na działanie sektora NGO w regionie. W tym celu przedstawiciele trzeciego sektora spotkali się na konferencji „NGO Łączmy się – razem możemy więcej”.

Jak mówi Danuta Papaj, wiceprezes stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie, projekt ma na celu zintegrowanie organizacji aktywnych społecznie, w celu ułatwienia współpracy i wspólnego działania na rzecz regionu. - Od jakiegoś czasu wspólnie sobie pomagaliśmy i mimo, że jest nas na razie niewiele stwierdziliśmy, że razem możemy działać lepiej i jeszcze skuteczniej. Dlatego takie spotkania jak to premierowe z udziałem przedstawicieli różnych stowarzyszeń i fundacji będą w przyszłości kontynuowane - dodaje.

Jak podkreśla Danuta Papaj, niebawem zainauguruje swoją działalność forum na portalu facebook, gdzie wszystkie organizacje pozarządowe z regionu będą mogły się wymieniać swoimi doświadczeniami i propozycjami współpracy.

W akcję „NGO Łączmy się – razem możemy więcej” włączyło się póki co kilka stowarzyszeń, fundacji i grup działania, wśród nich jest Klub Modnej Babeczki, którego prezesem jest Anna Żmudzińska. Podkreśla, że warto uczestniczyć we wszystkich działaniach wspierających organizacje non-profit. - Na co dzień działamy w różnych organizacjach, ale możemy wspierać się nawzajem. Przy organizowaniu spotkań, pikników czy konferencji. Często Gminna Biblioteka Publiczna, przy której działa Klub Modnej Babeczki realizuje pokazy mody z udziałem osób niepełnosprawnych, mamy także klub seniora. Tutaj na naszym wspólnym forum znajdują się stowarzyszenia, które zajmują się takimi środowiskami - dodaje.

Jak informuje Marcin Agatowski, prezes fundacji „Możesz Więcej”, niebawem w Kielcach może powstać Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych, które ułatwi skuteczne działanie wszystkim organizacjom non profit. - Będzie to przede wszystkim baza lokalowa dla nowych organizacji pozarządowych. Centrum ma zapewniać również między innymi wsparcie organizacyjne i prawne dla organizacji, a także pomoc w pozyskiwaniu funduszy na działalność społeczną - dodaje.

Pomysłodawcy będą się starali o pozyskanie funduszy na stworzenie Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych z ze środków budżetu obywatelskiego.

Konferencja „NGO Łączmy się – razem możemy więcej”Kielce. 27.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution