101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Michałowskie konie znowu chlubą Pride of Poland

Data publikacji: 28.06.2018 11:46
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Pride of Poland 2018  klacz Palanga

Pride of Poland 2018 - klacz Palanga
28.06.2018 / Fot. janowauction.com

Pięć koni wystawi Stadnina Koni Michałów na tegorocznej aukcji Pride od Poland w Janowie Podlaskim. Łącznie, na główną licytację, która odbędzie się 12 sierpnia, trafi dwanaście arabów z państwowych stadnin w Michałowie, Janowie Podlaskim i Białce oraz z prywatnej hodowli z Brześcia Kujawskiego.

Dzień później 20 koni, głównie z michałowskich i janowskich stajni trafi na aukcję Summer Sale. Jak informuje Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie, katalog z listą koni wystawionych do sprzedaży po raz pierwszy zaprezentowano w Menton na Lazurowym Wybrzeżu, podczas Czempionatu Krajów Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu. Michałowskie konie: klacz Pustynia Kahila oraz dzierżawiony przez izraelską stadninę ogier Equator – zdobyły odpowiednio: nagrodę dla najlepszego konia europejskiego oraz nagrodę za najlepszy ruch.

Zobacz wszystkie konie wystawione na aukcji Pride of Poland

Szef michałowskiej hodowli podkreśla, że premiera katalogu w Menton ma duże znaczenie dla powodzenia sierpniowych aukcji. - Menton, jako jeden z najważniejszych pokazów dał możliwość nie tylko zaprezentowania michałowskich koni, ale również umożliwił rozpoczęcie kampanii promującej sierpniową aukcję. Pokazaliśmy, że Polska ma dobre konie, czym mam nadzieję zachęciliśmy kupców do udziału w tegorocznym Pride of Poland – powiedział Maciej Grzechnik. Na okładkę katalogu aukcyjnego trafiła siwa 16–letnia michałowska klacz Palanga.

Imprezę w Janowie Podlaskim poprzedzi Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich, który w tym roku, wyjątkowo z racji jubileuszu 100-lecia niepodległości odbędzie się na warszawskim torze Służewiec od 10 do 12 sierpnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution