101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Biedni i potrzebujący zjedzą w Ostrowcu ciepły posiłek

Data publikacji: 28.06.2018 13:00
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Otwarcie jadłodajni dla osób bezdomnych biednych i wykluczonych społecznie

Otwarcie jadłodajni dla osób bezdomnych, biednych i wykluczonych społecznie
Ostrowiec Św.. 28.06.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Osoby bezdomne i najuboższe będą mogły raz dziennie zjeść ciepły, pełnowartościowy posiłek w „Jadłodajni u Anioła”, otwartej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Lokal znajduje przy ulicy Jana Głogowskiego w centrum miasta.

Dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II, ksiądz Paweł Anioł podkreśla, że stworzenie lokalu to wspólna inicjatywa z Akcją Katolicką oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Hospicjum. Jadłodajni nie pomaga żaden samorząd, a ksiądz Anioł dodaje, że zwróci się po wsparcie, ale dopiero po wyborach.

Po posiłki można przychodzić codziennie, także w niedziele i święta, od godziny 14:00 do 16:00. – Od 18 lat jestem w Ostrowcu. Do plebanii cały czas ktoś puka z prośbą o pomoc. Te osoby, które są głodne można teraz skierować do naszej jadłodajni – mówi ksiądz Paweł Anioł. Jak dodaje, będzie można otrzymać jedno, lub dwa dania, zależeć to będzie od finansów, ale na pewno nikt głodny nie wyjdzie.

Przez trzy miesiące z bezpłatnego posiłku będzie mógł skorzystać każdy. Po tym czasie, obiady będą otrzymywać tylko osoby najbardziej potrzebujące, aby wiadomo było, ile posiłków na każdy dzień należy przygotować. Jadłodajnia, dzięki współpracy z ostrowieckim Bankiem Żywności, będzie otrzymywać produkty ze sklepu jednej z sieci handlowych. Będą one przydatne do spożycia, jednak z krótką datą ważności.

Marek Król, który przyszedł zjeść obiad w jadłodajni chwali pomysł. Mówi, że o otwarciu placówki dowiedział się z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. – Jest wielu potrzebujących, którzy nie mają skąd wziąć pieniędzy na jedzenie, bo są bezrobotni, nie mają zasiłków. To bardzo dobry pomysł – mówi.

Działalność jadłodajni można wesprzeć pieniędzmi, ale także przekazywać zakupione półprodukty, np. ryż czy makaron. W sklepach organizowane będą także zbiórki na rzecz posiłków dla najuboższych. Ksiądz Paweł Anioł zapowiada, że 18 listopada, w Międzynarodowym Dniu Ubogich, uruchomiona zostanie także łaźnia oraz punkt medyczny. W ciągu wakacji obok jadłodajni pojawi się miejsce, w którym będzie można zostawić jedzenie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution