101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Łatwiejszy wyjazd ze Strefy w Starachowicach

Data publikacji: 28.06.2018 13:05
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Starachowicach
Fot. Krzysztof Żołądek / Radio Kielce

Kierowcy będą mogli łatwiej wyjechać z terenu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Miasto planuje budowę nowego ronda na ulicy Radomskiej. Od dłuższego czasu jednym z największych utrudnień komunikacyjnych w tej części miasta jest włączenie się do ruchu pracowników Strefy.

W czasie, kiedy w zakładach pracę kończy pierwsza zmiana, przejechanie kilkuset metrów zajmuje tam do pół godziny. Jednym z rozwiązań problemu ma być przebicie się z nowym wjazdem na teren strefy od ulicy Radomskiej, na wysokości skrzyżowania z ulicą Konstytucji 3 Maja.

Prezydent miasta Matek Materek zaznacza, że wyremontowana zostanie także ulica Konstytucji 3 Maja. W tym momencie miasto jest na etapie wyboru wykonawcy. Ma on uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej. Kiedy dokument zostanie wydany, miasto będzie mogło starać się o pieniądze na przebudowę tego odcinka drogi.

Taka formuła budowy pozwala na przejęcie od właściciela gruntów koniecznych do powstania drogi. W miejscu inwestycji, obecnie znajdują się sklepy i punkty usługowe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution