101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

UFO dla gości ratusza

Data publikacji: 28.06.2018 14:25
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Instytut Dizajnu. Prezentacja ceramicznego zestawu „IDO”
Kielce. 28.06.2018 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Kilkanaście sztuk ceramicznego zestawu „IDO”, nawiązującego swoim wyglądem do kieleckiego Dworca PKS a nazwą do instytucji, która była jego twórcą, czyli Instytutu Dizajnu, trafiło właśnie do władz miasta.

Założeniem tego ceramicznego zestawu jest nietuzinkowa promocja miasta. Na razie do ratusza przekazano 250 sztuk tego dzieła. Po jego złączeniu czyli odwróceniu miseczki do góry nogami, przypomina kopułę kieleckiego dworca. Natomiast talerz znajdujący się w zestawie imituje platformę z peronami, gdzie wjeżdżają autobusy.

Pomysłodawcą talerza oraz miseczki był dyrektor Instytutu Dizajnu - Krzysztof Kucharczyk. Było to bardzo spontaniczne. - Wymyśliłem ten projekt podczas posiłku - powiedział dyrektor Kucharczyk. Z tą nietypowa ideą, skierował się do Marty Dachowskiej - ceramik Instytutu. - Chcemy, żeby to było dystrybuowane i przyznawane m.in. jako nagrody - podkreślił.

Oprócz specjalnie przygotowanego zestawu obiadowego, stworzono również pudełko, w którym ceramika jest zapakowana. Jest ono koloru szarego, a w jego środku widać dworzec z lotu ptaka w odcieniach miętowej zieleni. W przyszłości planowane jest dołączanie do środka różnego rodzaju wkładek, m.in. z przepisem na popularną w Kielcach zalewajkę, wydania opakowania w formie rozkładanej gry czy też personalizacja zarówno opakowania jak i samego zestawu. Premiera kompletu inspirowanego kieleckim dworcem autobusowym, miała miejsce podczas wydarzenia „Pożegnanie Dworca PKS”.

„IDO” można obecnie zobaczyć w gablotach Instytutu Dizajnu, znajdujących się przy pracowni ceramicznej. Oprócz zestawu obiadowego, w pozostałych witrynach można także m.in. zobaczyć ceramiczne bączki stworzone na imprezę „Kielce Raj Dla Dzieci” a także porcelanowe korony w kolorze bieli i złota, które są przypinkami nawiązującymi do nowej identyfikacji wizualnej placówki.
Wszystkie obiekty są efektem pracy ceramików Instytutu i jednocześnie podsumowaniem ich dotychczasowej pracy, która promuje nie tylko tę instytucję, ale również miasto. Pracowania ceramiki Instytutu Dizajnu stale współpracuje z różnymi instytucjami, kolejne efekty pracy będzie można zobaczyć w najbliższym czasie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution