101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Baseny na Rawszczyźnie wreszcie gotowe

Data publikacji: 29.06.2018 15:56
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ostrowiec. Odbiór techniczny basenów na Rawszczyźnie
Ostrowiec. 29.06.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Z otwartych basenów na Rawszczyźnie w Ostrowcu Świętokrzyskim mieszkańcy będą mogli skorzystać już w przyszłym tygodniu. Dziś odbył się odbiór techniczny basenów.

Jak mówi Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, na możliwość kąpieli trzeba będzie jednak poczekać jeszcze kilka dni. W tej chwili Sanepid rozpoczął przegląd całości obiektu, którą zakończy we wtorek. Z kolei wyniki badań wody będą znane w środę. - Myślę, że pod koniec tygodnia będzie można już uruchomić basen - mówi dyrektor MOSiR-u.

Prezydent Jarosław Górczyński przypomina, że to powrót otwartych basenów w Ostrowcu. Mówi, że inwestycja została wykonana bez zadłużania miasta i jest przekonany, że prezentuje europejski poziom obok olimpijskiego basenu. Wymienia, że do dyspozycji będą baseny dla najmłodszych dzieci o głębokości 15-60 centymetrów, a w drugiej części baseny 1,30-1,40 centymetrów z wydzieloną częścią do pływania i do rekreacji. Są łóżka wodne oraz hydromasaż. Dodatkową atrakcją, która miała powstać dopiero w drugim etapie inwestycji, jest zjeżdżalnia. Do przyszłego tygodnia będzie już gotowa.

Władysław Sobiech, wykonawca otwartych basenów mówi, że ta inwestycja była jedną z trudniejszych, jeśli chodzi o kwestie organizacyjne. W tym roku rozpocznie się drugi etap inwestycji, w ramach którego powstanie wiata strefy mokrej, czyli przebieralnie i natryski, z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych, pojawi się także pergola, która dostarczy cienia użytkownikom basenu.

Przypomnijmy, otwarte baseny na Rawszczyźnie miały zostać oddane do użytku w  ubiegłym roku w wakacje. Inwestycję wstrzymał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego po tym, jak okazała się samowolą budowlaną. Inwestor, czyli miasto, nie uzyskał pozwolenia na prace, nie było także ich zgłoszenia.

Po uzyskaniu koniecznych dokumentów prace zostały wznowione, ale wykonawca musiał wpłacić opłatę legalizacyjną w wysokości 250 tysięcy złotych. Pieniądze przekazało miasto, ale zostały odliczone od faktury wypłaconej wykonawcy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution