101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Podpułkownik Wiesław Loch przeszedł na emeryturę

Data publikacji: 29.06.2018 17:56
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce .Podpułkownik Wiesław Loch pożegnał się z mundurem. Na zdjęciu od lewej: pułkownik Jarosław Molisak - szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego i podpułkownik Wiesław Loch
Kielce. 29.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Podpułkownik Wiesław Loch pożegnał się z mundurem. Wojskowy przeszedł w stan spoczynku po 40 latach służby. Wiesław Loch przez większość kariery zawodowej zajmował kierownicze stanowiska na różnych szczeblach administracji wojskowej. Przez półtora roku pełnił między innymi funkcję szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach.

Jak podkreśla podpułkownik Wiesław Loch, mimo że do przejścia na emeryturę przygotowywał się od dłuższego czasu, niektórych elementów służby będzie mu brakować.

- Moja czterdziestoletnia służba obfitowała w częste zmiany garnizonów, pracę na różnych stanowiskach, gdzie każde z nich wymagało innej odpowiedzialności i odrębnego podejścia do obowiązków. Z perspektywy czasu oceniam jednak, że na każdym z nich udało mi się spełnić, więc mogę być zadowolony ze swojej pracy. W najbliższych planach na przyszłość planuję udać się na zasłużone wakacje. Mam również nadzieję, że doświadczenie, którym mogłem się podzielić z innymi będzie w przyszłości wykorzystane - dodaje.

Pułkownik Jarosław Molisak, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, podkreśla, że bardzo miło wspomina okres współpracy z podpułkownikiem Wiesławem Lochem, zarówno, gdy był jego podwładnym, jak również, gdy przejął obowiązki szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach.

- Z panem pułkownikiem Lochem spotkałem się już w 1996 roku, kiedy jako jego podwładny zdobywałem doświadczenie w administracji wojskowej. Z pewnością sukces, który udało mi się osiągnąć w karierze wojskowe,j jest również zasługą pułkownika Wiesława Locha - dodaje.

Podpułkownik Wiesław Loch rozpoczął służbę w 1978 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Oprócz kierownictwa Wojewódzkim Sztabem Wojskowym w Kielcach pełnił również funkcję komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach.

W uroczystości zakończenia służby wojskowej przez podpułkownika Wiesława Locha wzięli udział przedstawiciele Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, a także rodzina i najbliżsi, emerytowanego wojskowego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution