101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ekstremalne doznania na Kadzielni. Można podziwiać panoramę miasta z... hamaku

Data publikacji: 30.06.2018 16:00
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

30.06.2018 Kielce. Kadzielnia Sport Festiwal
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 300-metrowa kolejka tyrolska, czy relaks na hamaku zawieszonym 40 metrów nad ziemią - to tylko niektóre atrakcje 4. Festiwalu Sportów Ekstremalnych Kadzielnia Sport Festiwal. Dwudniowa impreza przyciąga do Kielc miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń nie tylko z terenu województwa świętokrzyskiego.

Na uczestników festiwalu, podobnie jak przed rokiem, czeka 6 stref, w których prezentują się amatorzy 14 dyscyplin sportowych, między innymi wspinaczki, czy downhilu. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody osoby odwiedzające w sobotnie popołudnie kielecką Kadzielnię podkreślają, że przygotowane atrakcje dostarczają wielu wrażeń.

Zdaniem Szymona i Agaty, zjazd kolejką tyrolską, to niecodzienne doświadczenie, które wcale nie jest straszne. Dzięki niemu można było zobaczyć panoramę miasta z wyjątkowej perspektywy. Jak podkreśla Karolina, podczas festiwalu panuje bardzo pozytywna atmosfera, gdzie oprócz doświadczenia nowych wrażeń można również dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.

Jedną z uczestniczek festiwalu jest Ada, która do Kielc przyjechała z Krakowa i pozytywnie ocenia atrakcje czekające na odwiedzających kielecki rezerwat przyrody. - W festiwalu biorę udział po raz pierwszy i bardzo mi się tutaj podoba. Byłam już w jaskiniach, zaliczyłam też ściankę wspinaczkową, cały festiwal oceniam bardzo pozytywnie - dodaje.

Czwartej edycji festiwalu sportów ekstremalnych towarzyszą również pierwsze w Polsce zawody bulderowe, polegające na wspinaczce po budynkach na terenie centrum miasta.

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu uczestnicy będą mogli posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu zespołu Terrific Sunday, początek koncertu o godzinie 21.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution