101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Seniorom pogoda niestraszna

Data publikacji: 01.07.2018 07:39 / Data aktualizacji: 01.07.2018 15:43
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Senioralia
Kielce. 01.07.2018 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Mimo nie najlepszej pogody wyśmienicie udały się Senioralia w kieleckim Parku Miejskim. Na scenie bawili się seniorzy z całego województwa. Prezentowali piosenki, ale też wykonane przez siebie rękodzieło. W zabawie wzięła udział duża grupa seniorów ze Starachowic.

Jak mówi Krystyna Kowalczyk, w tym mieście osoby na emeryturze chcą być aktywne i mają do tego stworzone możliwości. Ona sama jako nauczycielka organizuje zajęcia z języka angielskiego. Do Kielc seniorzy ze Starachowic przyjechali m.in. po to, żeby wystąpić z koncertem.

- Przygotowaliśmy utwory na różne tematy, wesołe, na przykład „Serduszko puka w rytmie cha cha” - mówi Krystyna Kowalczyk.

Uczestnicy zabawy mogli zbadać sobie poziom cukru we krwi, sprawdzić, jakie mają ciśnienie. Swoje stoiska przygotowali policjanci, którzy opowiadali m.in. o tym, jak nie dać się oszukać fałszywym wnuczkom. Dużą popularnością cieszył się też namiot Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdzie uczestnicy Senioraliów mogli zasięgnąć rady.

Kielce. SenioraliaKielce. 01.07.2018 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Pani Maria z Buska-Zdroju zapewnia, że takie wydarzenia są bardzo potrzebne i dzięki wspólnej zabawie pomagają seniorom utrzymać więź z młodymi ludźmi.

- Czujemy się tu świetnie, to bardzo dobrze, że ktoś dba o seniorów. I jak coś wiemy ciekawego, to opowiadamy młodym ludziom - mówi pani Maria.

Senioralia to impreza organizowana przez Agatę Wojtyszek, wojewodę świętokrzyskiego w ramach rządowego programu Senior+. Celem jest zachęcenie osób w wieku emerytalnym do większej aktywności. Województwo świętokrzyskie jest jednym z najszybciej starzejących się regionów w Polsce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution