101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Piękne i bezpieczne gospodarstwa agroturystyczne

Data publikacji: 01.07.2018 15:57
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Zwycięskie i wyróżnione prace w tegorocznym konkursie „Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne”. I miejsce - „Górski Ogród” z Woli Łagowskiej
01.07.2018 / Fot. mat. organizatora

„Górski Ogród” z Woli Łagowskiej w powiecie kieleckim zwycięzcą w tegorocznym konkursie „Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne”. Jego właścicielka Magdalena Poniewierska podkreśla, że poza wypoczynkiem całych rodzin, mogą tu przebywać na zielonych szkołach i wycieczkach uczniowie, dla których przygotowano specjalny program ze ścieżkami edukacyjnymi, starym sprzętem wiejskim i półdzikimi zwierzętami.

II miejsce w konkursie zajęła „Pytlówka” w miejscowości Tarczek w powiecie starachowickim. Gospodarstwo istnieje od 20 lat, od kilku lat jest to zagroda edukacyjna z warsztatami dla dzieci. Przed rokiem został wzniesiony nowy budynek z nowoczesnymi pokojami dla gości.  

- Przez całe wakacje nie ma u nas wolnego miejsca - mówi Michał Sokalski, właściciel gospodarstwa.

VIP ViLLAGE w miejscowości Miedzierza w powiecie koneckim to laureat III miejsca w konkursie. Położone malowniczo obok lasu i w pobliżu ścieżki rowerowej Green Velo gospodarstwo specjalizuje się w uprawie boczniaka, a jego właścicielem jest Michał Mytkowski.

W tegorocznym konkursie przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymały gospodarstwa: Leśna Zagroda w Rakoszynie w powiecie jędrzejowskim i Jesionowy Dworek w miejscowości Kotku   Budy w powiecie buskim. Organizatorem konkursu „Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne” jest Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, a nagrody wręczono podczas Dni Otwartych drzwi tej instytucji. 

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution