101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

To raj dla dzieci i dorosłych. Nowa inwestycja w Opatowie już otwarta

Data publikacji: 01.07.2018 17:35
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Opatów. Otwarcie placu rekreacyjno-wypoczynkowego
Opatów. 01.07.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Prawdziwe oblężenie przeżył nowy park rekreacyjno-wypoczynkowy w Opatowie, który oficjalnie został przekazany do użytku. Atrakcja zlokalizowana jest na ponad hektarowej działce, znajdującej się między szpitalem powiatowym, a tak zwaną „promenadą”, wzdłuż rzeki Opatówki.

Na otwarcie kilkumilionowej inwestycji przybyli nie tylko mieszkańcy Opatowa, ale także innych miejscowości powiatu. Największym zainteresowaniem cieszył się ogromny plac zabaw, na którym znajdują się m.in. bujaki, karuzele, huśtawki, linarium czy ścianka sprawnościowa. Dzieci podkreślają, że w Opatowie brakowało takiego miejsca. Najbardziej podobają im się huśtawki oraz liny do wspinania.

Na terenie placu znajduje się skatepark, na którym instruktażu jazdy na deskorolce udzielał Jakub Golański. Jak mówi, w dużych miastach tego typu atrakcje są dostępne, jednak w mniejszych miejscowościach też pojawiają się coraz częściej. Pod okiem instruktora chętni mogli nauczyć się poprawnego jeżdżenia na deskorolce, skręcania i bezpiecznego upadania. Jakub Golański przypomina, że za dwa lata deskorolka pojawi się na olimpiadzie, dlatego młode talenty z Opatowa mogą już ćwiczyć jazdę i triki.

- Największe talenty w tym sporcie pochodzą właśnie z małych miejscowości. Jest z nami wicemistrz Polski Przemek Hippler, który pochodzi z Pawłowic, jeszcze mniejszej miejscowości niż Opatów - mówi.

Monika Masaitis z rodziną na wakacje przyjechała ze Stanów Zjednoczonych. Jak mówi, tam dzieci na co dzień mają tego typu atrakcje, a w Polsce nie ma ich zbyt wiele. Uważa, że inwestycja będzie ważna dla dzieci i rodziców.

Na terenie parku znajduje się także boisko do gry, siłownia zewnętrzna, antresola ze stołami do gry w szachy, a także miejsce do grillowania. Park będzie otwarty siedem dni w tygodniu od 8 do 22.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution