101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rodzinnie i patriotycznie w Kazimierzy

Data publikacji: 01.07.2018 18:00 / Data aktualizacji: 01.07.2018 21:00
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rodzinny piknik w Kazimierzy Wielkiej na 100-lecie niepodległości. Na zdjęciu: senator Jacek Włosowicz (przemawia)
Kazimierza Wielka. 01.07.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Na stadionie miejskim w Kazimierzy Wielkiej odbył się piknik rodzinny z okazji 100-lecia niepodległości. Organizatorem wydarzenia byli członkowie i sympatycy Zjednoczonej Prawicy skupieni wokół Stowarzyszenia Rozwoju Regionu w Kazimierzy Wielkiej.

Rodzinnemu spotkaniu na stadionie „Sparty” nie przeszkodziła kapryśna pogoda. Na mieszkańców powiatu kazimierskiego, szczególnie tych najmłodszych, czekało wiele atrakcji. Oprócz zabaw z animatorem do ich dyspozycji były dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny. W programie znalazł się również pokaz strażacki gaszenia pianą i cięcia samochodu. Można było również podziwiać rajdowy samochód Caffaro.

Na miejskim stadionie w Kazimierzy Wielkiej pojawiło się również wiele narodowych barw, bowiem każdy z mieszkańców otrzymał biało-czerwoną chorągiewkę.

Rodzinny piknik w Kazimierzy Wielkiej na 100-lecie niepodległości.Kazimierza Wielka. 01.07.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Janusz Nawrot, prezes kazimierskiego Stowarzyszenia Rozwoju Regionu podkreśla, że impreza wpisująca się w obchody stulecia niepodległości ma być okazją do wspólnej integracji i radosnego świętowania tego, jak zauważa, ważnego dla wszystkich Polaków jubileuszu.

Patronat nad imprezą objęła wojewoda Agata Wojtyszek. W spotkaniu wziął także udział senator Jacek Włosowicz. Jak zaznacza, podobne imprezy odwołujące się do tegorocznego jubileuszu odbywają się w całym kraju. Wszystkie jego zdaniem są okazją do podkreślenia swojego przywiązania i miłości do ojczyzny.

- Ciesząc się z odzyskanej wolności, musimy pamiętać, że dalej powinniśmy dbać o nasz kraj i mieć świadomość, że wszyscy jesteśmy za niego odpowiedzialni. Nowe inicjatywy, ciekawe pomysły i praca na rzecz innych to przejaw współczesnego patriotyzmu - podkreślił parlamentarzysta.

Rodzinny piknik w Kazimierzy Wielkiej na 100-lecie niepodległości.Kazimierza Wielka. 01.07.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Współorganizatorem wydarzenia w Kazimierzy Wielkiej były tamtejsza Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i firma Caffaro.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution