101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ekstremalna niedziela na Kadzielni

Data publikacji: 01.07.2018 20:19
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

01.07.2018 Kielce. Kadzielnia Sport Festiwal
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pod znakiem ewolucji rowerowych minął drugi dzień Kadzielnia Sport Festiwalu, który odbywał się w Kielcach. Miłośnicy BMX-ów mogli trenować różne akrobacje na specjalnej skoczni, która stanęła na Kadzielni. Jak mówił Filip Skowron, jeden z zawodników, dla niego to dobra okazja, żeby potrenować trudniejsze ewolucje, które później będzie mógł zaprezentować na zawodach.

- Tutaj jest specjalna poduszka, na którą można bez lęku upadać. Kiedy już wytrenujemy jakąś ewolucję, możemy przenieść się na przeszkody drewniane lub ziemne - tłumaczy Filip Skowron.

Oczywiście podobnie jak w sobotę, na Kadzielni można też było między innymi wspinać się, pojeździć zawieszoną na wysokości 40 metrów tyrolką, a także popływać kajakiem. Witold oraz Jan Pawelec na kajakach bawili się świetnie, a młodszy z nich próbował też sportów górskich.

- Wspinałem się już na drabince i na linie. Bardzo mi się podobała. Będę się teraz wspinał na ściance. Już drugi raz to robię, więc dobrze znam zasady, wiem jak się podpinać. Dla mnie to świetna atrakcja - zapewnia Jan Pawelec.

Kadzielnia Sport Festiwal to impreza organizowana przez fundację WLK4. Wspiera ją miasto Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution