101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ekstremalna niedziela na Kadzielni

Data publikacji: 01.07.2018 20:19
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

01.07.2018 Kielce. Kadzielnia Sport Festiwal
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pod znakiem ewolucji rowerowych minął drugi dzień Kadzielnia Sport Festiwalu, który odbywał się w Kielcach. Miłośnicy BMX-ów mogli trenować różne akrobacje na specjalnej skoczni, która stanęła na Kadzielni. Jak mówił Filip Skowron, jeden z zawodników, dla niego to dobra okazja, żeby potrenować trudniejsze ewolucje, które później będzie mógł zaprezentować na zawodach.

- Tutaj jest specjalna poduszka, na którą można bez lęku upadać. Kiedy już wytrenujemy jakąś ewolucję, możemy przenieść się na przeszkody drewniane lub ziemne - tłumaczy Filip Skowron.

Oczywiście podobnie jak w sobotę, na Kadzielni można też było między innymi wspinać się, pojeździć zawieszoną na wysokości 40 metrów tyrolką, a także popływać kajakiem. Witold oraz Jan Pawelec na kajakach bawili się świetnie, a młodszy z nich próbował też sportów górskich.

- Wspinałem się już na drabince i na linie. Bardzo mi się podobała. Będę się teraz wspinał na ściance. Już drugi raz to robię, więc dobrze znam zasady, wiem jak się podpinać. Dla mnie to świetna atrakcja - zapewnia Jan Pawelec.

Kadzielnia Sport Festiwal to impreza organizowana przez fundację WLK4. Wspiera ją miasto Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions