101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dzieci nie będą musiały się czuć gorsze. Pomoże "Dobry Start"

Data publikacji: 02.07.2018 08:30
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rozmowa Dnia. Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek rozmawia z red. Danielem Lenartem o programie "Dobry start"
Kielce / Fot. Bartłomiej Zapała / Radio Kielce

165 tysięcy świętokrzyskich uczniów będzie mogło skorzystać z rządowego programu „Dobry Start”, dzięki któremu każde dziecko uczące się w szkole podstawowej i średniej otrzyma jednorazowe wsparcie w wysokości 300 złotych na zakup wyprawki szkolnej. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa Rodziny oraz stron bankowych przypominała w "Rozmowie Dnia" wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Program "Dobry Start" ma wspierać rodziny w przygotowaniu dzieci do nowego roku szkolnego. - To trudny czas i wiele wydatków związanych z zakupem nowych ubrań czy wyprawki szkolnej.
To ważne, by dzieci szczególnie pochodzące z biedniejszych rodzin nie czuły się gorsze, bo ich rodziców nie stać na zakup nowych rzeczy. Rządowe dofinansowanie ma im pomóc tak by dzieci z radością szły do szkoły. To bezpośrednio wpływa także na poziom edukacji - powiedziała na antenie Radia Kielce Agata Wojtyszek.

Jak dodała podstawą wypłaty pieniędzy jest złożenie wniosku. Świadczenie przysługuje uczniom do 20. roku życia, natomiast w przypadku osób niepełnosprawnych do 24. roku życia. Program obejmuje wszystkie uczące się dzieci bez względu na dochód rodziców. Jedynym warunkiem otrzymania pieniędzy jest złożenie wniosku. Można to zrobić za pośrednictwem stron internetowych lub od 1 sierpnia w formie papierowej w  ośrodkach pomocy społecznej.

Jak zauważyła wojewoda osoby, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu otrzymają pieniądze najpóźniej do końca września. Liczy jednak na to że będzie to znacznie szybciej ponieważ ministerstwo jest gotowe, by przesyłać gminom subwencje na ten cel.

Wniosek o przyznanie świadczenia w ramach rządowego programu „Dobry Start” należy złożyć do 30 listopada

Posłuchaj Rozmowy Dnia. Z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek rozmawiał Daniel Lenart.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution