101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowa naczyniówka w Starachowicach. Zastąpi Polsko-Amerykańskie Kiliniki?

Data publikacji: 02.07.2018 11:03
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Szpital powiatowy w Starachowicach
Starachowice / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Szpital Powiatowy w Starachowicach zamierza uruchomić poradnię chirurgii naczyniowej. Jak informuje Katarzyna Arent, dyrektor lecznicy, taka potrzeba pojawiała się, ponieważ od października ubiegłego roku w Starachowicach nie działają Polsko-  Amerykańskie Kliniki Serca i pacjenci potrzebujący pomocy chirurga naczyniowego muszą jeździć do innych placówek.

- Jesteśmy już w trakcie rozmów ze specjalistami w tej dziedzinie. Mamy już także potrzebny sprzęt, ponieważ będzie to ta sama aparatura, która teraz służy w poradni chirurgii ogólnej. Dostępność, jaką będziemy zapewniać w poradni chirurgii naczyniowej w żaden sposób nie będzie kolidowała z godzinami pracy poradni ogólnej - dodaje Katarzyna Arent.

Pacjenci, którzy zgłoszą się do poradni chirurgii naczyniowej w starachowickiej lecznicy będą mogli liczyć na specjalistyczną  konsultację  a także na diagnostykę, m.in. badania USG.

Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia podkreśla, że dzięki utworzeniu w Starachowicach poradni chirurgii naczyniowej zwiększy się dostępność pacjentów do tego typu świadczeń medycznych. - Specjalistyka powinna być priorytetem, dlatego jesteśmy otwarci na uruchomienie w Starachowicach takiej poradni. Widzimy potrzebę, szczególnie w tej wschodniej części naszego regionu, uruchomienia poradni chirurgii naczyniowej. Na pewno w planach finansowych, które w tej chwili tworzymy, ta poradnia będzie uwzględniona - zapewnia Małgorzata Kiebzak.

W województwie świętokrzyskim działają dwa oddziały chirurgii naczyniowej. Jeden funkcjonuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, a drugi w Szpitalu Specjalistycznym w Końskich.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution