101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Oddział zakaźny w Starachowicach zyska nową siedzibę

Data publikacji: 02.07.2018 13:07
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Starachowice. Szpital powiatowy. Sale, gdzie będzie mieścił się oddział zakaźny
Starachowice. 02.07.2018 / Fot. PZOZ Starachowice

W tym roku pacjenci oddziału zakaźnego starachowickiego szpitala zostaną przeniesieni do głównego budynku. W tej chwili trwa remont pomieszczeń zajmowanych dotychczas przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. Dotychczas chorzy leczeni byli w pawilonie, który znajduje się na terenie starego szpitala, oddalonego o około 300 metrów od gmachu głównego.

Jak przypomina starosta starachowicki Danuta Krępa oddział zakaźny jako jedyny nie został przeniesiony do nowego gmachu w 2009 roku. Panujące tam warunki nie  odpowiadają już obecnym normom. W nowym miejscu przewidziano dwuosobowe sale dla 17 pacjentów. Ponadto wydzielone zostaną gabinety dla lekarzy, pielęgniarek oraz pomieszczenia gospodarcze i sanitariaty.

Oddział zostanie wyposażony w urządzenia umożliwiające kontakt pacjenta z odwiedzającym, czyli wideofon oraz interkom. Powstanie także nowoczesna stacja oczyszczania ścieków z wykorzystaniem promieni UV.
Całkowity koszt remontu wynosi prawie 4 mln zł. Rządowe wsparcie pokryje 80% kosztów planowanej inwestycji. Pozostałe środki wygospodarowane zostaną z budżetu szpitala i starostwa. Dofinansowanie pochodzi z rezerwy celowej skarbu państwa, więc prace muszą się zakończyć w  tym roku, żeby można było rozliczyć dotację.

Oddział zakaźny w szpitalu w Starachowicach jest jedynym oddziałem zakaźnym w północnej części województwa świętokrzyskiego. Opieka obejmowani są tu pacjenci także z ościennych powiatów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution