101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Protestowali przeciwko cenzurze w Internecie

Data publikacji: 02.07.2018 18:53
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Protest „STOP ACTA 2”
Kielce. 02.07.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Około 30 osób pod hasłem „STOP ACTA 2”, protestowało na kieleckim Rynku przeciw proponowanej przez Parlament Europejski reformie prawa autorskiego na jednolitym rynku cyfrowym. Zdaniem uczestników zgromadzenia, nowa dyrektywa będzie cenzurować i ograniczać swobodę wypowiedzi w Internecie.

Zdaniem Magdaleny Fogiel-Litwinek, przewodniczącej stowarzyszenia Kukiz’15 w regionie, jednej z inicjatorek protestu, niektóre punkty nowej dyrektywy unijnej, mogą realnie ograniczyć swobodną komunikację internautów. 

- Mamy w Polsce dobrze działające prawo ochrony praw autorskich, dlatego nie widzimy potrzeby wprowadzania i powielania już istniejących rozwiązań prawnych. Wprowadzenie dyrektywy spowoduje, że takie portale jak kwejk czy demotywatory, które służą wymianie poglądów, wielu młodych internautów po prostu znikną - dodaje.

Młodzi uczestnicy demonstracji podkreślają, że są zaniepokojeni proponowanymi zmianami, które mogą realnie wpłynąć na cenzurowanie treści dostępnych w Internecie.

- Sprzeciwiamy się wprowadzeniu specjalnych algorytmów, które będą sprawdzały każde linki, które udostępniamy. Proponowana ustawa będzie ograniczała wszystkich użytkowników Internetu, również nas, dlatego jesteśmy jej przeciwni - dodają.

W trakcie spotkania uczestnicy protestu zbierali podpisy pod petycją skierowaną do polskich europarlamentarzystów, aby 4 lipca podczas najbliższego głosowania w Parlamencie Europejskim sprzeciwili się wprowadzeniu unijnej dyrektywy.

W proteście wzięli udział przedstawiciele stowarzyszenia Kukiz’15 oraz przedstawiciele i sympatycy partii Wolność.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution