101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Norwid najbardziej popularny. Znamy progi przyjęć do liceów [SPRAWDŹ]

Data publikacji: 03.07.2018 09:53 / Data aktualizacji: 03.07.2018 15:36
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.07.2016 Kielce. LO im. Norwida. III Liceum Ogólnokształcące.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kieleckie szkoły ponadgimnazjalne wywiesiły listy zakwalifikowanych kandydatów. Najbardziej oblegane było III Liceum Ogólnokształcące imienia Cypriana Kamila Norwida. Tam na jedno miejsce przypadało 1.59 kandydata: o 195 miejsc walczyło 321 absolwentów gimnazjów.

Drugie pod względem popularności było I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego z 1.52 kandydata na jedno miejsce. Jak mówi Waldemar Pukalski dyrektor szkoły, najtrudniej dostać się było do klasy matematyczno-fizycznej z informatyką, gdzie trzeba było mieć 153 punkty.

Wśród kandydatów, którym nie udało się dostać do I Liceum są Luiza i Gabrysia z Kielc. Dziewczyny co prawda dostały się do innych szkół, ale nie zamierzają rezygnować z „Żeromskiego”.

- Będziemy składały odwołania, a jak to nie wystarczy, to weźmiemy udział w rekrutacji uzupełniającej. Tragedii nie ma, do jakiejś szkoły i tak muszą nas przyjąć - twierdzą dziewczyny.

Najtrudniej było się w Kielcach dostać do klasy o profilu biologiczno chemicznym w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Śniadeckiego. Trzeba było mieć ponad 169 punktów. Również ponad 169 punktów musieli mieć kandydaci chcący uczyć się w klasie matematyczno-fizycznej z informatyką w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego.

Co ciekawe, w najbardziej obleganym III Liceum Ogólnokształcącym średnia była niższa. Aby dostać się do najbardziej obleganej klasy politechnicznej, trzeba było mieć 140 punktów. Mateusz Pustuła, nauczyciel języka polskiego mówi, że o popularności „Norwida” decyduje przede wszystkim świetna atmosfera w szkole.

- To nie jest kwestia marketingu, tylko klimatu, który panuje oraz podejścia nauczycieli do uczniów. Szanujemy się nawzajem, oczywiście jako nauczyciele również wymagamy, ale nie tworzymy sztucznej presji - twierdzi Mateusz Pustuła.

Teraz do 6 lipca zakwalifikowani kandydaci muszą przynieść do swojej nowej szkoły oryginał świadectwa. Jeżeli tego nie zrobią, nie zostaną wpisani na listę uczniów.

19 i 20 lipca szkoły będą prowadziły rekrutację uzupełniającą. 206 uczniów nie dostało się do żadnej z wybranych przez siebie szkół.

Listę szkół oraz progi punktowe do każdej klasy otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Kielce.

Punktowe wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

 

 Zobacz, gdzie było dostać się najtrudniej:

Ranking przyjęć do szkół ponadgimnazjalnych w Kielcach. Klasy o najwyższym progu punktowymKielce. 03.07.2018 / Fot. Urząd Miasta Kielce

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution