101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Osobówką pod pociąg. Jedna osoba nie żyje [NOWE FAKTY]

Data publikacji: 03.07.2018 12:49 / Data aktualizacji: 03.07.2018 15:19
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Śmiertelny wypadek na strzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Skroniów
Skroniów. 03.07.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Świętokrzyska policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dziś na strzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Skroniów w powiecie jędrzejowskim. Kierowca samochodu osobowego marki Renault wjechał pod nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Kielce - Kraków.

- Zmarł na miejscu - informuje starszy sierżant Katarzyna Piechrzała z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Jak dodała, pociąg przeciągnął samochód wraz z kierowcą około 450 - 500 metrów od miejsca zderzenia.

Tymczasem, jak się okazuje, około godz. 9.00 rano jędrzejowska policja dostała zgłoszenie, że nastąpiła awaria przejazdu, na którym doszło później do wypadku i na miejsce przyjechał patrol policji.

- Zabezpieczał go do momentu przekazania pracownikom Straży Ochrony Kolei. Ci, około godz. 10.00, przejęli posterunek na tym przejeździe. Szlabany w momencie zdarzenia były podniesione do góry, więc w tym przypadku nie było sytuacji, że kierowca ominął zapory kolejowe - mówi rzecznik Katarzyna Pierzchała.

Problemy z zaporami potwierdzali również mieszkańcy Skroniowa. Jak mówią, od rana była tam popsuta sygnalizacja i nawet kiedy zapory były opuszczone, tworzył się korek. Jak dodają, przejazd ten był pilnowany przez pracowników Straży Ochrony Kolei, którzy ich zdaniem powinni być odpowiedzialni za to zdarzenie.

Zdaniem mieszkańców Skroniowa to nie jest niebezpieczny przejazd. Pod sygnalizacją świetlną jest umieszczona tabliczka z napisem sygnalizacja uszkodzona.

W tej chwili na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratury rejonowej w Jędrzejowie ustalają przyczyny wypadku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution