101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Droga została zniszczona przez nawałnicę. Bez rządowej pomocy remont byłby niemożliwy

Data publikacji: 03.07.2018 14:33
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podpisanie promesy na odbudowę drogi Przezwody - Przezwody Kolonia w gminie Wilczyce. Na zdjęciu od lewej: Robert Paluch, wójt gminy Wilczyce oraz Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski
Wilczyce. 03.07.2018 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Promesę w wysokości 233 tysięcy złotych przekazała wojewoda świętokrzyski na odbudowę drogi Przezwody - Przezwody Kolonia w gminie Wilczyce. Trasa została zniszczona podczas majowej nawałnicy. Dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji stanowią 80% kosztów remontu.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek stwierdza, że najważniejsza w takich sytuacjach jest natychmiastowa pomoc.  

- Cieszymy się, że tak szybko udało się uzyskać pieniądze na naprawdę największych zniszczeń. Mówimy tu o ogromnych wyrwach w drogach, które stanowiły duże zagrożenie dla mieszkańców. Dodaje, że pomoc gminie Wilczyce jest szczególnie potrzebna z powodu niekorzystnych uwarunkowań terenu powodujących wyjątkowo silne podtopienia - dodała.

Wójt gminy Wilczyce Robert Paluch powiedział, że naprawa dróg nie byłaby możliwa, bez rządowej pomocy. Rozpoczęcie remontu planowane jest we wrześniu. Wójt ma nadzieję, że prace  potrwają około miesiąca.

Mieszkańcy gminy, obecni przy przekazaniu dofinansowania, nie kryją radości.   Jesteśmy bardzo wdzięczni wojewodzie i cieszymy się, że możemy liczyć na tak hojne wsparcie. Dobrą informacją jest także to, że wyremontowane drogi będą wzmocnione i poszerzone, tak, by w końcu można było przejechać po nich maszynami rolniczymi.

Dzisiaj zostały także popisane promesy na naprawę dróg: Tukowice - Przezwody, Przezwody - Bugaj, Bugaj - Wilczyce i na wewnętrzną drogę w miejscowości Wilczyce. Dofinansowanie na ich remont opiewa na 744 tysiące złotych. Łącznie, w ostatnich dwóch latach, na naprawy dróg w gminie Wilczyce rząd przekazał 3 miliony 155 tysięcy złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution