101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Harcerski koncert „Gospodarze – Gościom” zostanie zaprezentowany w Gdańsku!

Data publikacji: 06.07.2018 11:55
Kategoria: Kultura /Źródło: Katarzyna Niezręcka
Komentarze
16.07.2017 Kielce. Festiwal Harcerski. Koncert Gospodarze  Gościom.

16.07.2017 Kielce. Festiwal Harcerski. Koncert "Gospodarze - Gościom".
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kielecki festiwal harcerski przeniesie się na chwilę do Gdańska. Po raz pierwszy w historii koncert „Gospodarze – Gościom”, otwierający imprezę zostanie zaprezentowany także poza Kielcami. Uczestnicy wszystkich dotychczasowych festiwali, spotkają się w sierpniu nad morzem, żeby wziąć udział w zlocie Związku Harcerstwa Polskiego.

W tym roku przypadają setne rocznice: odzyskania przez Polskę i utworzenia ZHP. W związku z tym festiwalowe prezentacje będą różnić się od dotychczasowych. Organizatorzy zapowiadają, że tematyka występów będzie mocno związana z historią naszej Ojczyzny, a przez to stanie się nieco poważniejsza niż dotychczas. Inscenizacje mają odnosić się m.in. do II wojny światowej, ale także osiągnięć naukowych, chociażby pierwszego przeszczepu serca.

Dyrektor artystyczny festiwalu Arkadiusz Szostak opisuje, że koncert inaugurujący festiwal będzie podzielony na trzy części. W pierwszej z nich artyści opowiedzą historię Polski, druga będzie dotyczyć drogi naszego kraju od odzyskania niepodległości w 1918 roku, do osiągnięcia wolności w XX wieku. Trzecia część zaprezentuje artystyczne interpretacje historii Polski w czasie zaborów.

Festiwal rozpocznie się tradycyjnie, przekazaniem przez prezydenta Kielc kluczy do miasta. Nastąpi to w piątek 13 lipca. Na scenie amfiteatru na Kadzielni wystąpi ok. 400 młodych artystów, m.in. z Polski, Ukrainy i Algierii. Tancerze i wokaliści zaprezentują swoje umiejętności podczas koncertu „Gospodarze-Gościom”. Jak co roku, wezmą także udział w kilkudniowych warsztatach, podczas których będą szkolić swoje umiejętności. Efekty warsztatów będzie można zobaczyć na festiwalowych koncertach. W tym roku będzie 7 takich prezentacji na kieleckim Rynku.

Na zakończenie, odbędzie się Koncert Galowy, podczas którego uczestnicy Festiwalu Harcerskiego zostaną nagrodzeni Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Jodłami.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution