101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dokumenty podpisane. Będą podwyżki w szpitalu w Ostrowcu

Data publikacji: 06.07.2018 16:17
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Starostwo powiatowe. Spotkanie starosty Zbigniewa Dudy z przedstawicielami związków zawodowych ze Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim
Ostrowiec Świętokrzyski. 04.07.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Dyrekcja ostrowieckiego szpitala podpisała ostateczne porozumienie płacowe z pięcioma związkami zawodowymi działającymi w lecznicy. Ostatnie dyskusje nad ostatecznym brzmieniem umowy dotyczyły m.in. kwestii układów zbiorowych pracowniczych i zobowiązań obu stron, które negocjowały warunki.

Strony nadal nie chcą ujawnić, jakie kwoty wynegocjowano. Dyrektor lecznicy Rafał Lipiec informuje jedynie, że prawdopodobnie w poniedziałek wyda w tej sprawie specjalne oświadczenie. Jak mówi, nie było łatwo dojść do kompromisu. – Negocjacje były trudne, ale liczy się efekt końcowy. Podwyżek w tym szpitalu nie było od kilku lat – mówi.

Radca prawny Tobiasz Stefaniec, który reprezentuje związki zawodowe wyjaśnia, że porozumienie sprzed dwóch dni ze starostą ostrowieckim Zbigniewem Dudą było wstępną umową. Dzisiejsze jest właściwym i ostatecznym. Jak mówi, uczestnicy negocjacji wychodzą z uśmiechniętymi twarzami, bo udało się dojść do kompromisu. – Te kwoty nie są takie, o jakie wnosiliśmy, ale są satysfakcjonujące – mówi radca prawny.

Podwyżki będą wypłacane od 1 sierpnia. Otrzyma je około 700 pracowników szpitala, oprócz lekarzy. Jak informowaliśmy, początkowe postulaty pięciu związków zawodowych dotyczyły podwyżek między 500 a 1500 złotych w zależności od stażu pracy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution