101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ponownie bez bólu. Starachowicki szpital z istotnym certyfikatem

Data publikacji: 06.07.2018 16:34
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Starachowice. Szpital powiatowy.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach po raz kolejny otrzymał certyfikat „Szpital bez Bólu”. Komisja ekspercka przyznała go na trzy lata, potwierdzając tym samym wysokie standardy uśmierzania bólu pooperacyjnego wprowadzone i utrzymane na oddziałach pooperacyjnych i zabiegowych - poinformowała rzecznik szpitala Małgorzata Kałuża.

Uzyskanie Certyfikatu przez szpital wiązało się ze spełnieniem wielu kryteriów. Do najważniejszych z nich należały  uczestnictwo personelu medycznego w szkoleniach z zakresu uśmierzania bólu pooperacyjnego, czy prowadzenie monitoringu natężenia bólu u wszystkich operowanych pacjentów.

Komisja składająca się z grupy ekspertów pozytywnie oceniła pracę kadry medycznej i pielęgniarskiej oraz prowadzoną dokumentację leczniczą pacjentów. - Posiadanie przez szpital certyfikatu „Szpital bez bólu” gwarantuje pacjentom właściwe prowadzenie leczenia, a także to, iż po wyjściu z lecznicy nie będą się oni  borykać  z przewlekłym bólem, zostaną także wyeliminowane inne powikłania medyczne, co w efekcie przyczyni się do szybszego powrotu pacjentów do zdrowia - dodała rzecznik szpitala Małgorzata Kałuża.

Po raz pierwszy certyfikat przyznano szpitalowi w 2015 roku. Rocznie na oddziałach starachowickiego szpitala  wykonuje się kilka tysięcy zabiegów.

Program „Szpital bez bólu” zainicjowany został przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne. Jego celem jest podniesienie jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w szpitalach i na oddziałach szpitalnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution