101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zamiast świętować zakasali rękawy. Warto zobaczyć efekt

Data publikacji: 06.07.2018 20:14
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Plac zabaw odnowiony przez wolontariuszy z firmy Vanstar
Nagłowice. 06.07.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Plac zabaw przy Domu Dziecka w Nagłowicach odzyskał dawny blask. Jego modernizacja była możliwa dzięki pracy wolontariuszy Fundacji Miśka Zdziśka oraz pracowników firmy Vanstar z Książe Skroniowa z gminy Jędrzejów.

Jak powiedział starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek właściciele tego przedsiębiorstwa, z okazji jubileuszu 25-lecia swojej firmy zdecydowali się zrobić coś dla lokalnego środowiska. Padła decyzja,  iż najlepiej będzie pomóc dzieciom z Domu Dziecka w Nagłowicach.

W malowaniu i odnawianiu placu zabaw brało udział kilkanaście osób, m.in. Piotr Ćwikliński - pracownik firmy Vanstar. Jak powiedział, przyjechał malować, ponieważ  wychodzi z założenia, iż w życiu trzeba pomagać innym i widzieć siebie nawzajem.

Jarosław Stankiewicz, dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek dla Dzieci i Młodzieży w Nagłowicach, nie krył swojego zadowolenia z pomocy przy odnawianiu placu zabaw. - Sami nie dalibyśmy rady tego zrobić, ponieważ teraz malujemy pokoje podopiecznych. To ważne, aby plac zabaw był wyremontowany, ponieważ  to miejsce, gdzie najmłodsi bardzo chętnie przebywają - dodał.

W podziękowaniu za okazaną placówce w Nagłowicach pomoc, prezes firmy Vanstar - Leszek Szostak otrzymał dwa obrazy od starosty Edmunda Kaczmarka oraz Dariusza  Lisowskiego, prezesa Fundacji Miśka Zdziśka.

We wszystkich 5 oddziałach, jakie wchodzą w skład Centrum Administracyjnego Placówek dla dzieci i młodzieży w Nagłowicach obecnie jest 48 podopiecznych w wieku od 6 do 20 lat.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution