101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

To raj dla miłośników letniego orzeźwienia. Baseny na Rawszczyźnie otwarte

Data publikacji: 07.07.2018 06:54 / Data aktualizacji: 07.07.2018 12:41
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Oddanie do użytku otwartych basenów na Rawszczyźnie w Ostrowcu Świętokrzyskim
Ostrowce. 07.07.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mieszkańcy Ostrowca od dziś mogą już korzystać z otwartych basenów na Rawszczyźnie. Chętnych do letniego orzeźwienia nie brakowało, o godzinie 10.00 w kolejce czekało około 30 osób, choć liczba ta z minuty na minutę rosła. Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przyznaje, że system elektroniczny przy kasie spłatał psikusa, przez co chętni musieli dłużej poczekać na swoją kolej.

- W 90% wszystko idzie zgodnie z planem. Jesteśmy cały czas w kontakcie z firmą, którą wykonywała system wejścia. System został zresetowany, wykonana została korekta i myślę, że kolejka będzie się systematycznie zmniejszać - tłumaczy Piotr Węglewicz.

Kąpielą w nowych basenach najbardziej zainteresowane są oczywiście dzieci oraz młodzież. Na pytanie, ile czasu chcą spędzić, mówiły nam z entuzjazmem, że cały dzień.

Rodzice podkreślają, że w tym miejscu odżywają wspomnienia z dzieciństwa, ponieważ jako dzieci całe wakacyjne dni spędzali na dawnych otwartych basenach. Teraz na odnowioną atrakcję przyprowadzają swoje dzieci i większość wolnego czasu spędzą właśnie tutaj. Cieszą się, że nie będą musieli wyjeżdżać do innych miast, aby skorzystać z relaksu nad wodą.

Ci, którym do basenów udało się wejść jako pierwszym, chwalą odnowioną Rawkę. Dodają, że ceny biletów na cały dzień są w rozsądnej cenie. Młodsi ostrowczanie uważają, że wszystkie dzieci będą zadowolone, z kolei dorośli podkreślają, że ceny biletów są przystępne, a bilet jest na cały dzień, dlatego warto korzystać.

Temperatura wody w dużym basenie utrzymywana jest w okolicach 22 stopni. Troszkę cieplej jest w basenie rekreacyjnym, tam temperatura sięga 25 stopni.

Z otwartych basenów korzystać będzie można do godziny 19.00. Organizatorzy zaplanowali konkursy m.in. zjeżdżanie rurą na czas, na miejscu są animatorzy zajęć dla dzieci.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution