101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Baseny letnie zamiast kąpieliska

Data publikacji: 07.07.2018 16:33
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Starachowice. Otwarcie basenów letnich
Starachowice. 07.07.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

W Miejskim Ośrodku Sportu I Rekreacji w Starachowicach oficjalnie otwarto baseny letnie. Nowo wybudowane zbiorniki mieszczą się obok krytej pływalni. Otoczone są pomostem z niezbędną infrastrukturą. Do dyspozycji wypoczywających są dwa baseny: jeden dla dzieci i drugi dla dorosłych.

- Mam nadzieję, że ta atrakcja będzie się cieszyła dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i przyjezdnych odwiedzających miasto - powiedział prezydent Marek Materek.

- Obowiązywał będzie całodzienny bilet, dla dorosłych w cenie 10 złotych. Dla uczniów i osób z pierwszą grupą inwalidzką wstęp kosztuje 5 złotych. Dzieci do lat trzech mogą z basenów korzystać bezpłatnie – dodał Marek Materek.

Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy. Można także skorzystać z leżaków i punktów małej gastronomi. Baseny będą otwarte codziennie od godz. 10.00 do 19.00.

Na basen przyszła m.in. Emilia Gralec. Jak powiedziała, kąpiel w basenie bardzo jej się podobała mimo początkowo zimnej wody. Według niej wiele osób będzie chciało korzystać z tej atrakcji.

Podobnego zdania jest prezydent Marek Materek. Ma nadzieję, że baseny letnie będą chętnie odwiedzane w ciepłe dni także z tego względu, iż w tym roku prawdopodobnie nieczynne będzie kąpielisko na zbiorniku Lubianka. Planowany jest tam remont jazu wodnego. Koszt całego przedsięwzięcia to około 950 tys. zł. Pieniądze na ten cel magistrat zabezpieczył m.in. z części funduszy pochodzących ze sprzedaży części nieruchomości położonej przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution