Sylwester Janiszewski zwycięzcą Wyścigu Solidarności

Data publikacji: 07.07.2018 18:09
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

29. Międzynarodowy wyścig kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Etap V - Kielce-Łódź
Kielce. 07.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Sylwester Janiszewski zwyciężył w 29.Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Olimpijczyków" i Solidarności. 30 - letni zawodnik wygrał ostatni 5.etap z Kielc do Łodzi długości 185 kilometrów. Kolarz grupy Wibatech Merx 7R był także pierwszy na mecie 1.etapu w Sędziszowie Małopolskim.

Sylwester Janiszewski wyprzedził na finiszu w Łodzi Belga Aarona van Poucke z grupy Lotto Soudal U23 i kolegę z drużyny Macieja Paterskiego. Peleton przyjechał ze stratą 35 sekund, a ze 121 zawodników, którzy wystartowali w Sanoku w końcowej klasyfikacji znalazło się 100.

Klasyfikację punktową i białą koszulkę zdobył także Sylwester Janiszewski, a młodzieżową Aaron van Poucke. Najlepszą drużyną wyścigu został Wibatech Merx 7R.