101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Premierowa Korona Świętokrzyska MTB za nami

Data publikacji: 08.07.2018 19:23
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

 
Kielce. 01.07.2018 / Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Zwycięstwem starachowiczanina Szczepana Płusy na dystansie MINI zakończył się trzeci i ostatni etap Korony Świętokrzyskiej, czyli pierwszego w historii regionu wyścigu etapowego na rowerach górskich. W niedzielę zawodnicy kategorii MINI mieli do pokonania 24 km po terenie gminy Sitkówka-Nowiny ze startem i metą w Szewcach.

Szymon Płusa uzyskał na mecie 44 sekundy przewagi nad Sylwestrem Szturnogą, ale przyznaje, że rywalizacja była mocna. - Jechało nas trzech obok siebie, ale w tym gronie był zawodnik z dystansu MAX, więc jego nie musiałem się obawiać. Natomiast wiedziałem, że Sylwestra będzie ciężko zgubić. Zaatakowałem na podjeździe, odjechałem na kilkanaście sekund i powiększałem przewagę. Jestem bardzo zadowolony – powiedział na mecie Szczepan Płusa.

56-letni Starachowiczanin wygrał również dwa wcześniejsze etapy Korony Świętokrzyskiej rozgrywane w Wąchocku w kategorii MINI: piątkową jazdę indywidualną na czas na górę Wykus i sobotni maraton wokół Wąchocka.

Wśród pań w kategorii MINI triumfowała Izabela Kamińska z miejscowości Pęchery na Mazowszu. - Na początku upał, w połowie dystansu ulewa i powiem szczerze, że w deszczu jechało mi się znacznie lepiej. Było nawodnienie z nieba. Oczywiście trzeba było bardziej uważać, bo piach zamieniał się w błoto, a kamienie na trasie były śliskie – powiedziała Radiu Kielce Izabela Kamińska, która również wygrała dwa poprzednie etapy Korony Świętokrzyskiej w  Wąchocku.

Na dłuższym dystansie MAX 45 km wśród pań najlepsza była Katarzyna Pakulska z Gostynina, a wśród panów Tomasz Posadzy ze Starej Wsi.

- Będziemy mocno promować Koronę Świętokrzyską, bo uważam, że ta pierwsza okazała się strzałem w „10”. Wierzę, że na stałe wejdzie do kalendarza naszych imprez i z roku na rok będzie się rozwijać – podsumował organizator zawodów, dyrektor Poland Bike Grzegorz Wajs.

W sumie w premierowym wyścigu etapowym  MTB Korona Świętokrzyska wystartowało ponad sto osób.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution