101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Reprezentacja przygotowuje się na mistrzostwa. Magda Więckowska niemal pewna występu

Data publikacji: 09.07.2018 11:48
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

07.04.2018 Kielce. Mecz PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Korona Handball Kielce - KPR Gminy Kobierzyce. Dominika Więckowska
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku trwa zgrupowanie reprezentacji Polski juniorek w piłce ręcznej, która przygotowuje się do sierpniowych młodzieżowych mistrzostw świata drużyn do lat 18 w Kielcach. Pod okiem Agnieszki Truszyńskiej trenują 22 zawodniczki, a w tym gronie Magda Więckowska z Korony Handball.

- Wszystko przebiega zgodnie z planem. Trenujemy dwa razy dziennie, a co drugi dzień trzykrotnie. Dziewczynom przedstawiamy również analizę video z naszych treningów. Zwracamy uwagę co należy poprawić w obronie czy w ataku.

Na rozpracowanie grupowych rywali jeszcze przyjdzie czas - powiedziała Agnieszka Truszyńska cytowana przez oficjalna stronę Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W czwartek 12 lipca "biało - czerwone" polecą na dwa mecze kontrolne z innym uczestnikiem mistrzostw - Hiszpanią. Na spotkania w Bilbao zostanie wyselekcjonowana najlepsza szesnastka szczypiornistek. Wszystko wskazuje na to, że wśród wybranek Agnieszki Truszyńskiej będzie również kielczanka Magda Więckowska.

W mistrzostwach, które rozpoczną się 7 sierpnia w Kielcach, Polska zagra w grupie eliminacyjnej z Niemcami, Rumunią, Brazylią, Angolą i Słowacją. Mecze rozgrywane będą w Hali Legionów oraz hali Politechniki Świętokrzyskiej.

Wstęp na wszystkie spotkania będzie bezpłatny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution