101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bardziej ekologicznie i bezpiecznie. Starachowice z nową przepompownią

Data publikacji: 09.07.2018 13:59
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
ZEC w Starachowicach z nowym kotłem grzewczym i przepompownią

ZEC w Starachowicach z nowym kotłem grzewczym i przepompownią
Starachowice. 09.07.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Bez awarii i w dodatku z mniejszym wpływem na środowisko - tak ma działać starachowicka elektrociepłownia. To możliwe, dzięki modernizacji kotła do podgrzewania ciepłej wody i przepompowni w Zakładzie Energetyki Cieplnej.

Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zwraca uwagę, że dzięki unowocześnieniu przepompowni zwiększy się bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców Starachowic. - Co równie ważne spadnie ilość szkodliwych pyłów emitowanych do atmosfery. Zmniejszenie zużycia energii o ponad 100 MegaWatogodzin to znacząca różnica – dodaje Ryszard Gliwiński.

ZEC w Starachowicach z nowym kotłem grzewczym i przepompownią. Na zdjęciu od lewej: Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach, Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, Ewa Skiba, zastepca prezydenta Starachowic. W drugim rzędzie od lewej: Jerzy Miśkiewicz, zastępca prezydenta Starachowic, Marcin Pocheć, prezes ZEC w StarachowicachStarachowice. 09.07.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Inwestycja została w 95 procentach wsparta pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtaszek podkreśla, że pożyczka może zostać umorzona w 15 procentach, przy właściwym wykonaniu inwestycji.

Jerzy Miśkiewicz, zastępca prezydenta Starachowic zapowiada, że unowocześniana część ciepłowni prawdopodobnie w przyszłości posłuży do pozyskiwania energii z paliwa alternatywnego.

W Starachowicach prawie wszyscy mieszkańcy korzystają z ciepłej wody dostarczanej przez ZEC. Wartość całej inwestycji to ponad 3,2 mln zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution