101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Śledczy w skarżyskim MKS. Prezes nadużył uprawnień?

Data publikacji: 09.07.2018 15:26
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Autobus MKS Skarżysko-Kamienna
Fot. wikimedia

Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej wszczęła śledztwo w sprawie nadużycia uprawnień przez prezesa zarządu Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Obecnie to stanowisko sprawuje Bartosz Iskra.

Przypomnijmy, w kwietniu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyło dwóch pracowników skarżyskiego przewoźnika. Jak dowiedziało się Radio Kielce, według zgłaszających, mimo znacznie większej rekompensaty za bilety ulgowe, którą dostaje od samorządów, firma przyniosła stratę w wysokości prawie 800 tysięcy złotych. Ponadto, w instytucji prowadzona była i jest błędna i kosztowna polityka kadrowa polegająca na zatrudnianiu nowych osób bez doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji. Zdaniem zawiadamiających mają oni znacznie wyższe stawki od wieloletnich pracowników.

Pismo wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Kielcach, a stamtąd zostało przekazane do Prokuratury Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej. Śledczy przeprowadzili postępowanie sprawdzające i wszczęli śledztwo w tej sprawie.

Małgorzata Gicewicz, Prokurator Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej, informuje, że istnieje uzasadnione podejrzenie, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa. Śledczy sprawdzają, czy osoba zobowiązana do zajmowania się sprawami majątkowymi, czyli prezes MKS, mógł nadużyć udzielonych uprawnień. Nikt nie usłyszał zarzutów. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Prezes MKS nie chciał z rozmawiać z Radiem Kielce. Zapowiedział jedynie, że w przyszłym tygodniu zorganizuje konferencje prasową.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution