101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uciążliwy remont w Busku. Końca prac nie widać

Data publikacji: 10.07.2018 18:09
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
BuskoZdrój. Przedłużający się remont ul. Dygasińskiego

Busko-Zdrój. Przedłużający się remont ul. Dygasińskiego
Busko-Zdrój. 10.07.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Przedłużający się remont ul. Dygasińskiego w Busku-Zdroju jest uciążliwy dla mieszkańców. Pierwsze prace w tym miejscu rozpoczęły się pół roku temu i jak mówią mieszkańcy ich końca nie widać.

Przed tygodniem po zerwaniu ostatniej części asfaltu podwykonawca zakończył prace zabierając maszyny i pozostawiając ponad półkilometrowy odcinek drogi bez nawierzchni i z licznymi rozkopami. Główny wykonawca nie śpieszy się z rozpoczęciem kolejnych prac, bo prowadzi już przebudowę drogi w innej części miasta.

Jak podkreślają mieszkańcy jazda samochodem po nieutwardzonej i wyboistej drodze stwarza duże ryzyko uszkodzenia ich pojazdów. Wielu z nich trzyma od tygodni swoje samochody w garażu. Dodają, że w innych częściach miasta remonty dróg prowadzone są sprawnie.  – Na tej drodze znajdują się natomiast wystające studzienki i różne pręty, które stanowią zagrożenie dla naszych samochodów – mówi jeden z mieszkańców.

Burmistrz Waldemar Sikora przyznaje, że prace prowadzone są dużej niż zakładano. Opóźnienie, jak tłumaczy, wynika między innymi z szeregu zaniedbań powstałych w wyniku prac prowadzonych w tym miejscu kilkanaście lat wcześniej. Skomplikowana okazała się szczególnie przebudowa systemu kanalizacji i sieci wodociągowej. Burmistrz podkreśla, że dalszy etap prac na ulicy ma się rozpocząć w najbliższych dniach. – Jesteśmy już po rozmowie z głównym wykonawcą, który część swoich pracowników ma jak najszybciej skierować do kontynuowania prac na ul. Dygasińskiego – zapowiedział burmistrz.

Całkowity koszt przebudowy tej ulicy razem z wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej i budową nowego oświetlenia wyniesie 3,5 miliona złotych.

Ul. Dygasińskiego znajduje się w północnej części miasta. Mieszka przy niej około 200 mieszkańców, którzy o pomoc w wyjaśnieniu sprawy przeciągającego się remontu zwrócili się do posła Michała Cieślaka i działaczy ze Stowarzyszenia Nasz Region Ponidzie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution