101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ostrowieckie licea zadowolone z naboru. - Jesteśmy w krajowej czołówce

Data publikacji: 10.07.2018 20:54
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

II Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim
Fot. wikipedia

Ostrowieckie licea zakończyły rekrutację uczniów do klas pierwszych. Zadowolony z wyników jest Sławomir Miszczuk, dyrektor Liceum nr 2 im. Joachima Chreptowicza. Przypomina, że szkoła osiągnęła historyczny sukces - zajęła pierwsze miejsce wśród publicznych szkół województwa świętokrzyskiego jeśli chodzi o zdawalność matury.

Jak dodaje, chętnych do nauki w szkole nie brakuje. W tym roku zostaną utworzone cztery oddziały klas pierwszych. Podania złożyło około 160 absolwentów gimnazjów. – W każdej klasie będziemy mieć pełne obłożenie - 32-ie osoby. Ostatnia na liście miała 157 punktów, czyli wszyscy pozostali mają więcej. To krajowa czołówka, jak sądzę – mówi dyrektor Miszczuk. Największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki ścisłe, klasy biologiczno-chemiczna i matematyczno-fizyczna.

Robert Warda, dyrektor Liceum nr 3 im. Władysława Broniewskiego także jest zadowolony z rekrutacji. Tutaj także powstaną cztery klasy, po 32 osoby każda. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się profile: lingwistyczny i biologiczno-chemiczny. – Na ten drugi mieliśmy prawie 50 chętnych, a na lingwistyczny około 40 – mówi dyrektor. Dodaje, że minimalne progi to 120-130 punktów.

Robert Warda informuje, że szkoły powiatu notują spadek uczniów, jednak cieszą się, że z powodu reformy wrócą 4-letnie licea. Liceum nr 3 już przygotowuje się do przyszłorocznej rekrutacji, która będzie obejmować uczniów kończących gimnazjum i 8-letnią szkołę podstawową. Do ostrowieckich liceów uczęszcza młodzież także z powiatów ościennych: opatowskiego, lipskiego czy kieleckiego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution