101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Harcerze pod nadzorem

Data publikacji: 11.07.2018 13:55
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Harcerskie obozowisko znajdujące się w lesie niedaleko Widełek w gminie Daleszyce
Kielce. 11.07.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Strażacy i leśnicy kontrolują obozy harcerskie w województwie świętokrzyskim. Do tej pory żadna z inspekcji nie wykazała uchybień. Dziś funkcjonariusze sprawdzili obozowisko znajdujące się w lesie niedaleko Widełek w gminie Daleszyce. Przebywa tam ponad 60 harcerzy.

Uczestnicy są zadowoleni, że miejsce ich odpoczynku jest sprawdzane przez odpowiednie służby.

- Kontrole mobilizują nas do tego, aby przestrzegać przepisów. Chodzi m.in. o to, aby gaśnica znajdowała się przy każdym ognisku. Ponadto mamy wyznaczony punkt ewakuacyjny i przeprowadzamy próbne ewakuacje. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami, które dbają o nasze bezpieczeństwo - podkreślają uczestnicy obozu.

Paweł Ksel z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach informuje, że oprócz kontroli, ratownicy prowadzą także akcje profilaktyczne. Ma to zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom wypoczynku.

- Ważna jest dla nas także komunikacja z osobami przebywającymi w lasach. Każdy komendant obozu ma kilka telefonów komórkowych, które są zarejestrowane w różnych sieciach. Ponadto każdy z nich dysponuje radiostacją, dzięki której jest w ciągłym kontakcie ze strażą pożarną. Z dużym wyprzedzeniem przekazujemy przez nie wszelkie ostrzeżenia dotyczące pogody, po to aby kierownictwo mogło szybko zareagować na ewentualne zagrożenia - mówi Paweł Ksel.

Mariusz Góra, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, przestrzega, że największymi zagrożeniami dla obozowiczów są pożary i wichury.

- W takich sytuacjach należy jak najszybciej ewakuować uczestników - przestrzega komendant.

Kielce. 11.07.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim obecnie jest 12 obozów. Przebywa na nich około tysiąca osób. Jak zapewniają strażacy, kontrole wykazały, że są bezpieczne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution