101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Namiotowe miasteczko w centrum Kielc

Data publikacji: 11.07.2018 14:13
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Katarzyna Niezręcka
Komentarze

45. Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Budowa obozu drużyny sztabowej
Kielce. 10.07.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Namiotowe obozowisko zostało rozbite przed akademikami Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. To jeden ze stałych elementów, towarzyszących harcerskiemu festiwalowi, który rozpocznie się w najbliższy piątek.

Mimo, że większość młodych artystów jest zakwaterowana w domach studenckich, harcerze z Chorągwi Kieleckiej stacjonują pod namiotami, bo chcą poczuć biwakowy klimat i podkreślić harcerski charakter festiwalu - podkreśla Barbara Szkotek z drużyny sztabowej. Plac z obozowiskiem jest swoistym centrum festiwalowego życia, oferującym codziennie wiele atrakcji, zarówno dla uczestników festiwalu, jak i mieszkańców miasta.

45. Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Budowa obozu drużyny sztabowejKielce. 10.07.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Tymczasem, do Kielc przybywają kolejni artyści. Ostatniej nocy, festiwal przywitał Darłowskie Studio Taneczno – Wokalne „Revoltade”. Zespół z festiwalem jest związany od trzech lat. Dariusz Chimko – kierownik grupy zapewnia, że nie musiał długo namawiać swoich tancerzy na przyjazd. Jak mówi, zarówno on jak i młodzi artyści zakochali się w Kielcach i w festiwalu harcerskim. Tancerze wyznali, że z chęcią wracają do tego miasta. Powiedzieli, że po powrocie od razu zaczynają odliczać czas do następnego koncertu.

Młodzi artyści dzięki wsparciu miasta mogą bezpłatnie korzystać m.in. z przejazdów komunikacją miejską i wejść do muzeów. Organizatorzy festiwalu, co roku starają się umilić pobyt w Kielcach, organizując wiele gier i zabaw dla uczestników. Jedną z nich jest „muzeopolia”, polegająca na zbieraniu punktów podczas zwiedzania muzeów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution