101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pielęgniarki z Ostrowca liczą na więcej

Data publikacji: 11.07.2018 16:22
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Szpital Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Pielęgniarki z ostrowieckiej lecznicy mają szansę na uzyskanie lepszych warunków płacowych, niż te, na które zgodziły się w miniony piątek. Nadal nie wiadomo, jakiej wysokości podwyżki wywalczyli pracownicy szpitala. Zarówno związki, jak i dyrekcja konsekwentnie milczą w tej sprawie.

Dyrektor Rafał Lipiec tłumaczy, że pracownicy będą mieli wypłacane podwyżki od 1 sierpnia, zgodnie z umową, jednak informuje, że wczoraj minister zdrowia Łukasz Szumowski zawarł wstępną umowę z pielęgniarkami i położnymi dotyczącą m.in. podwyżek dla tych grup zawodowych.

Jak dodaje, w umowie obowiązującej od początku przyszłego miesiąca widnieje zapis o możliwości renegocjacji, która zostanie przeprowadzona po podaniu przez ministerstwo szczegółów podwyżek. Zapytany o pozostałych pracowników szpitala, którzy także domagali się podwyżek, m.in. techników RTG czy laborantów, odpowiada, że każda grupa zawodowa otrzyma większe pieniądze.

Do końca czerwca obowiązywało porozumienie z lekarzami, którzy, domagając się podwyżek, w ubiegłym roku wypowiedzieli klauzule opt-out. Rafał Lipiec informuje, że ta grupa zawodowa także czeka na swoją ustawę. – Tutaj również doszło do porozumienia na kolejny miesiąc, czyli lipiec. Wiem, że ustawa dotycząca podwyżek dla lekarzy czeka na podpis prezydenta – tłumaczy Rafał Lipiec.

Zapewnia, że w szpitalu panuje spokój, każdy wykonuje swoją pracę, a dyżury są obsadzone.
W porozumieniu widnieją m.in. zapisy dotyczące podwyżki od 1 września tego roku nie mniejszej niż 1100 złotych miesięcznie, a od 1 lipca 2019 roku nie mniejszej niż 1200 złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution