101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Strażacy z Niewachlowa z nowoczesnym sprzętem. Odebrali go na Rynku

Data publikacji: 12.07.2018 12:16
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

OSP Niewachlów. Przekazanie sprzętu dla strażaków ochotników z Funduszu Sprawiedliwości
Kielce. 12.07.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Sprzęt ratowniczy, o wartości prawie 67 tysięcy złotych został dziś przekazany druhom z Ochotniczej Straży pożarnej Kielce - Niewachlów. To ostatnia transza wyposażenia, kupionego z pieniędzy Funduszu Sprawiedliwości.

Piotr Biegański, prezes jednostki informuje, że straż została wyposażona m.in. w nożyce i rozpieraki, które będą wykorzystywane podczas ratowania ofiar wypadków drogowych. – Mamy już taki sprzęt, ale jest stary. Ten jest mocniejszy, potrzebujemy go, ponieważ nowsze samochody mają więcej blachy, którą trudniej pociąć – wyjaśnia Piotr Biegański.

Przekazanie urządzeń odbyło się na kieleckim Rynku. W uroczystości wziął udział prezydent miasta Wojciech Lubawski. Jak powiedział, sprzęt który trafił do ochotników jest bardzo drogi, dlatego bez wsparcia finansowego z ministerstwa sprawiedliwości, jego zakup byłby utrudniony. – Bez ochotniczych straży pożarnych nasze bezpieczeństwo byłoby na pewno mniejsze. Należy im się szacunek – podkreślił Wojciech Lubawski.

OSP Niewachlów. Przekazanie sprzętu dla strażaków ochotników z Funduszu Sprawiedliwości. Na zdjęciu od lewej: Sławomir Karwat, z-ca komendanta KM PSP w Kielcach, Robert Sabat, z-ca komendandta KW PSP w Kielcach, Mariusz Gosek, dyrektor biura posła Zbigniewa Ziobro, Andrzej Bętkowski, wicewojewoda świętokrzyski, Wojciech Lubawski, prezydent Kielc oraz Krzysztof Słoń, senator PiSKielce. 12.07.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że jednostce z Niewachlowa przyda się nowy zestaw, ponieważ jest zlokalizowana blisko ważnych węzłów drogowych, o dużym natężeniu komunikacyjnym. Chodzi o obwodnicę Kielc i trasę 74, prowadzącą z Kielc do Łodzi.

Wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski zauważył, że w województwie bardzo sprawnie odbyło się przekazanie sprzętu do OSP. Przypomniał, że w 2018 roku łącznie na ten cel zostało przekazanych prawie 5 milionów 500 tysięcy złotych z Funduszu Sprawiedliwości, a wyposażenie trafiło do 98 gmin z województwa świętokrzyskiego.    

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution