101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dwa miliony, by zrobić pierwszy krok do ominięcia Starachowic [MAPA]

Data publikacji: 12.07.2018 13:06
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dwa miliony złotych będzie kosztowało opracowanie dokumentacji projektowej obwodnicy Starachowic. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał wykonawcę, który ma przygotować plan pracy nad tą trasą.

Jak informuje Karol Rożek z ŚZDW, opracowanie dokumentacji może potrwać około pół roku. Zadaniem wykonawcy będzie uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Po tym będzie można ubiegać się o sfinansowanie zadania i ogłosić przetarg na jego wykonawcę.

Mapa z planowaną obwodnicą StarachowicFot. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich

Obwodnica Starachowic ma się zaczynać od skrzyżowania z drogą powiatową w Tychowie. Nad Kamienną i torami kolejowymi poprowadzona zostanie 700-metrowa estakada. Trasa ma się łączyć z planowaną obwodnicą Wąchocka i Parszowa. Na wysokości Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach powstanie odcinek łączący tereny przemysłowe z drogą.

Koszt budowy obwodnicy to około 70 milionów złotych, dodatkowo trzeba będzie wykupić grunty od prywatnych właścicieli. Jednak, jak podkreśla Karol Rożek, koszt jest jedynie szacunkowy, bo ceny za wykonanie robót drogowych są zmienne.

Głównym inwestorem jest Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich. W kosztach partycypują także: gmina Starachowice i powiat starachowicki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution